Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Breadcrumb Breadcrumb

Zawodnicy UJ na podium AMP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Blisko 400 osób z 43 uczelni rywalizowało od 6 do 8 marca na zakopiańskiej Harendzie podczas rozgrywanych tam Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Medale zdobyli reprezentujący Uniwersytet Jagielloński: Maja Chyla (złoto w slalomie gigancie i srebro w slalomie) oraz Norbert Wróbel (srebro w slalomie gigancie). W klasyfikacji drużynowej mężczyzn UJ zajął drugie miejsce. W rozgrywanych w Szczawnicy zawodach snowboardzistów złoto zdobyła Paulina Pawlikowska.

- W pierwszym przejeździe śnieg był dość miękki, ale jechałam po równej trasie i nie przeszkodziło mi to przesadnie. Jednak trzeba było mieć się cały czas na baczności, żeby noga dolna gdzieś nie odjechała. W drugim już wyszło trochę lodu, a trasa była zasolona, więc jechało się mi się naprawdę dobrze. Niezwykle się cieszę z tego medalu, bo obsada na AMP-ach w tym roku jest bardzo mocna i przyjechałam tu z myślą o tym, żeby dobrze się bawić i powalczyć. Nie spodziewałam się, że zdołam wygrać, ale jest super – powiedziała tuż po starcie zdobywczyni złotego medalu w slalomie gigancie Maja Chyla - studentka UJ, uczestniczka zimowej uniwersjady w Lake Placid i dominatorka cyklu AZS Winter Cup. Obroniła  ona fotel liderki wywalczony w pierwszym przejeździe, uzyskując łączny czas 1:14.9 i wyprzedzając Zofię Zdort (Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach) o 0.50 sekundy. Trzecie miejsce ex aequo zajęły studentki AWF Katowice – Aniela Sawicka i Czapska, uzyskując taki sam rezultat (1:16.50).

Wśród mężczyzn drugie miejsce w slalomie gigancie zdobył Norbert Wróbel z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (jego czas łączny to 1:09.86), od którego lepszy, z czasem 1:08.99, okazał się Bartłomiej Sanetra z AWF w Katowicach.

W slalomie kobiet, ubiegłoroczna złota medalistka Maja Chyla po pierwszej serii zajmowała drugie miejsce, tracąc 0.44 sekundy do Anieli Sawickiej (AWF Kraków). W rundzie finałowej, Mai Chyli, mimo ambitnej jazdy, nie udało się odrobić strat do prowadzącej. Tę konkurencję zakończyła na miejscu drugim.

W klasyfikacji drużynowej kobiet zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, a drugie miejsce zajął Uniwersytet Warszawski. Podium uzupełnił Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Wśród mężczyzn dominowały uczelnie z Małopolski. Równa postawa narciarzy Politechniki Krakowskiej dała im wygraną. Srebrny medal zdobył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a brąz przypadł Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Snowboardziści walczyli o medale w Szczawnicy (2-5 marca). Impreza zgromadziła blisko 270 uczestników. Nową akademicką mistrzynią Polski w slalomie została Paulina Pawlikowska (Uniwersytet Jagielloński), która wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Nataszę Piwowarczyk i Małgorzatę Gradzik (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego).

Recommended
Anna Zapała uznana ponownie za najlepszą piłkarkę Małopolski

PZU sponsorem drużyn wyczynowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Maja Chyla na szczycie podium Akademickich Mistrzostw Europy w sportach zimowych