Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Otwarto Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi

Otwarto Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi

Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi to miejsce, w którym pacjentki mogą liczyć na szybką i kompleksową diagnostykę oraz wielokierunkowe, zintegrowane leczenie

Co roku zapada na niego aż 17 tysięcy Polek a ponad 5 tysięcy z nich umiera. Rak piersi, bo o nim mowa jest najczęściej występującym w krajach rozwiniętych nowotworem złośliwym wśród kobiet. Już teraz rak piersi to druga, po raku płuca, przyczyna zgonów Polek z powodu chorób nowotworowych. Szacuje się, że w 2020 roku, zachorowalność ta wzrośnie do poziomu ponad 20 tysięcy.

7 maja 2015 roku w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroeneterologicznej odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To jednostka, której praca wzorowana jest na sprawdzonych metodach ośrodków amerykańskich i zachodnioeuropejskich, działających w oparciu o tzw. Breast Unit.

Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi to miejsce, w którym pacjentki mogą liczyć na szybką i kompleksową diagnostykę oraz wielokierunkowe, zintegrowane leczenie. W każdym przypadku rozpoznania raka piersi decyzja dotycząca sposobu leczenia podejmowana jest wspólnie przez lekarzy biorących udział w cotygodniowych konsyliach. W skład zespołu wchodzą: radiolodzy, chirurdzy, ginekolodzy, onkolodzy, radioterapeuci i chirurg plastyczny. Wszystkie pacjentki mogą liczyć również na pomoc fizjoterapeuty oraz psychologa.

Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie mieści się w wyremontowanych pomieszczeniach Regionalnej Poradni Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Chorób Sutka na terenie Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej przy ul. Kopernika 40.

Photogallery
Recommended
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Srebrny medal Plus ratio quam vis dla francuskiego konsula generalnego
Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
60 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj