Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Wiadomości

Web Content Display Web Content Display

Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

W przededniu tradycyjnego Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego, którego wykonawcą w tym roku będzie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, w auli Auditorium Maximum odbyła się próba do występu.

Znana z koncertowania w nietypowych miejscach i okolicznościach orkiestra, słynie także z doskonałego kontaktu ze słuchaczami. Tym razem muzycy występujący pod batutą Jurka Dybała do uczestnictwa w przygotowaniach do koncertu zaprosili najmłodszych słuchaczy.

Spotkanie szybko przerodziło się w znakomitą zabawę. Wokół sceny na której, wśród unoszących się w powietrzu pokemonów, koncertowali muzycy w kolorowych kapeluszach i perukach (szczególną uwagę zwracał Duży Ptak z „Ulicy Sezamkowej”) zgromadzili się młodzi melomani ubrani stroje karnawałowe i kostiumy ulubionych bohaterów. Dobrej zabawie sprzyjał repertuar - utwory Czajkowskiego i Straussów. Szczególne wrażenie zrobił występ chińskiej artystki Zen Hu, która na dwustrunowych skrzypcach erhu wykonała tradycyjne ludowe chińskie melodie oraz utwór „Letnia noc”.

Photogallery
Recommended
Ekspozycja dotycząca Sonderaktion Krakau na wystawie w MOCAK-u
Otwarcie wystawy manuskryptów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej
Włochy w obiektywie socjologa
Rękopisy wierszy Wisławy Szymborskiej na wystawie w Bibliotece Jagiellońskiej

Web Content Display Web Content Display

Znajdziesz nas tutaj