Innowacyjna platforma zdalnego nauczania

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współpracy Centrum Zdalnego Nauczania UJ pozyskało środki finansowe na opracowanie innowacyjnej platformy do zdalnego nauczania, dzięki której nauczyciele akademiccy będą mogli pogłębiać wiedzę o niepełnosprawności, metodach efektywnego kształcenia osób niepełnosprawnych, nowoczesnych technologiach wspierających oraz międzynarodowych standardach w tym obszarze.

Fundusze na ten cel (w wysokości 296 250 euro) pochodzą z programu „Uczenie się przez całe życie", a projekt ma charakter europejski. Jego partnerami dla Uniwersytetu Jagiellońskiego są:

• Uniwersytet Pierre i Marie Curie z Paryża,
  • Uniwersytet Karola z Pragi,
  • Uniwersytet Arystotelesa z Salonik.

Szkolenia zdalne będą uzupełniać już istniejącą ofertę szkoleń podnoszących świadomość niepełnosprawności, które prowadzone są w ramach działań BON UJ. Kursy te zostały opracowane dzięki dotychczas istniejącym edycjom projektów „Świadomość niepełnosprawności – nowe wyzwanie dla pracowników".

Więcej na ten temat na stronie www.DareProject.eu.

Data opublikowania: 30.09.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka