Pracownik i absolwenci UJ laureatami konkursu na najlepszą rozprawę oraz pracę na temat własności intelektualnej

W IX edycji konkursu na na najlepszą rozprawę habilitacyjną i doktorską oraz pracę magisterską lub studencką na temat własności intelektualnej zorganizowanego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w wysokości 9 tys. zł) za pracę doktorską pt. "Choreografia i pantomima w świetle prawa autorskiego" otrzymał dr Krzysztof Felchner, asystent w Katedrze Prawa Autorskiego Instytutu Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Nagrody Ministra Gospodarki (każda w wysokości 4,5 tys. zł) za prace magisterskie otrzymali absolwenci UJ:

• mgr Emilia Chmielewska za pracę „Nadużycie prawa do znaku towarowego poprzez używanie funkcji wspólnego znaku towarowego gwarancyjnego"
  • oraz mgr Wojciech Węgrzyn za pracę „Krytyka systemu patentowego z perspektywy badań empirycznych nad jego efektywnością oraz badań bibliometrycznych nad wzajemnym oddziaływaniem nauki i techniki".

Wojciech Węgrzyn otrzymał za swoją pracę także nagrodę firmy RAFAKO S.A.

Do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej wpłynęło łącznie 51 prac konkursowych, w tym 1 praca doktorska, 46 prac magisterskich i 4 prace studenckie.

Urząd Patentowy RP już od ośmiu lat organizuje cieszące się dużym zainteresowaniem przedsięwzięcie, adresowane do pracowników naukowych oraz studentów, jakim jest konkurs na prace habilitacyjne, doktorskie, magisterskie i studenckie o tematyce związanej z zagadnieniami szeroko pojętej ochrony własności intelektualnej, w tym również marketingu i zarządzania prawami własności przemysłowej lub oceną stanu techniki.

Data opublikowania: 05.01.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka