Prof. Tadeusz Holak laureatem programu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Celem konkursu TEAM jest finansowanie projektów z udziałem młodych uczonych w najlepszych zespołach naukowych prowadzących badania w dziedzinach Bio, Info, Techno. W VIII edycji konkursu zgłoszono 76 wniosków. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 31 badaczy. Ostatecznie komisja wyłoniła dziewięciu najlepszych kandydatów, którzy otrzymali dofinansowanie w łącznej wysokości 16,53 mln złotych na utworzenie i rozwój zespołów badawczych.

W tym zaszczytnym gronie znalazł się prof. Tadeusz Holak z Zakładu Chemii Organicznej Wydziału Chemii UJ. Zgłoszony projekt "Targeting the ubiquitin-proteasome system and ubiquitin-like protein conjugation pathways for non-genotoxic therapy of cancer" otrzyma najwyższe dofinansowanie - 2 252 500,00 zł.

Program TEAM jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Data opublikowania: 16.02.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały