Pierwsze w Polsce studia stacjonarne II stopnia o specjalności "Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach"

Instytut Europeistyki UJ oraz Centrum Badań Holokaustu UJ zapraszają na pierwsze w Polsce studia stacjonarne II stopnia na kierunku europeistyka o specjalności "Wiedza o Holokauście i Totalitaryzmach".

Studia są ofertą skierowaną do absolwentów studiów licencjackich (I stopnia), którzy pragną kontynuować  naukę w ramach studiów magisterskich (II stopnia), zainteresowanych: tematyką Holokaustu, funkcjonowaniem państw o totalitarnych reżimach (zwłaszcza III Rzeszy i faszystowskich Włoch), konsekwencjami uprzedzeń  na tle wyznaniowym i etnicznym, analizą  konfliktów etnicznych, politycznych, społecznych (w tym współczesnymi konfliktami międzynarodowymi), analizą  ksenofobii, rasizmu i antysemityzmu w szerokiej perspektywie historycznej i porównawczej. Wszystko w bardzo atrakcyjnej oprawie zakładającej wykorzystanie środków audiowizualnych i multimedialnych. Oprócz przedmiotów kształcenia specjalnościowego w programie studiów znajdują się treści objęte kanonem studiów europeistycznych II stopnia. Absolwent otrzymuje tytuł zawodowy magistra europeistyki.

W tym roku rekrutacja odbywa się bez egzaminu wstępnego!

Podstawą ustalenia listy rankingowej kandydatów jest ostateczny wynik postępowania kwalifikacyjnego wyrażony liczbą z zakresu od 0 do 100 będący wynikiem testu z zakresu historii współczesnej, stosunków międzynarodowych i integracji europejskiej.

Limit przyjęć: maksymalnie 40 osób.

Szczegółowe informacje dotyczące studiów można znaleźć na stronie Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 17.02.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka