Edward Czerwiński otrzymał nominację profesorską z rąk prezydenta RP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył w środę akty nominacyjne 29 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W tym zaszczytnym gronie znalazł się dr hab. Edward Czerwiński, kierownik Zakładu Chorób Kości i Stawów Instytutu Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM.

- Musimy starać się tak kształtować wzorce, aby młody polski inteligent lokował swoje ambicje nie tylko w świece konsumpcji, ale też we wpływaniu na życie w swojej społeczności - zaznaczył Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Oprócz prof. Edwarda Czerwińskiego akty nominacyjne otrzymali naukowcy ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Data opublikowania: 22.02.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały