Uniwersytet Jagielloński bardzo często pojawia się w mediach

Ranking publikacji na temat państwowych uczelni sporządziła firma "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów". Badanie przeprowadzono na podstawie monitoringu prasy, internetu, radia i telewizji w ciągu dwunastu miesięcy – od 1 lutego 2011 r. do 31 stycznia 2012 r. Uniwersytet Jagielloński uplasował się na drugim miejscu z ponad 20 tysięcami publikacji. Zwyciężył Uniwersytet Warszawski, a tuż za naszą Uczelnią uplasował się Uniwersytet Śląski. Autorzy rankingu podkreślają, że duża liczba materiałów to pokłosie nie tylko publikacji na temat samych uczelni, ale także wynik informowania o działalności profesorów i doktorów z danych ośrodków naukowych.

Oprócz uniwersytetów pod lupę wzięto publikacje na temat uczelni technicznych oraz szkół wyższych rolniczych i przyrodniczych. We wszystkich kategoriach bezkonkurencyjne były warszawskie uczelnie.

Data opublikowania: 08.03.2012
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały