Międzynarodowe badania w Jagiellońskim Centrum Rozwoju Leków

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków znajduje się na terenie "Life Science Park" w Krakowie
(Fot. Anna Wojnar)

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET) poinformowało, że dr Mateusz Adamski uzyskał na realizację badań w JCET prestiżowe stypendium finansowane w ramach programu Komisji Europejskiej HORYZONT 2020, w ramach Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships (IF), Reintegration Fellowship (H2020-MSCA-IF-2014).

Dr Mateusz Adamski będzie w JCET realizował 2-letni projekt badawczy, którego celem jest lepsze zrozumienie śródbłonkowych mechanizmów neuroprotekcyjnego działania trombopoetyny (TPO). Projekt opiera się na współpracy i uzupełniającej się ekspertyzie zespołu JCET kierowanego przez prof. Stefana Chłopickiego oraz zespołu prof. Franka C. Barone'a z Departamentu Neurologii SUNY Downstate Medical Center (Brooklyn, NY, USA).

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków stanowi interdyscyplinarny, akademicki ośrodek badania i rozwoju leków. Szczególne znaczenie dla jednostki odgrywa poszukiwanie oryginalnych leków śródbłonkowych w zakresie badań oceniających, w sposób całościowy, działanie związków chemicznych na śródbłonek, ścianę naczyń krwionośnych i układ krążenia. Prace prowadzone w JCET z jednej strony stanowią podstawę do poszukiwań innowacyjnych mechanizmów farmakoterapeutycznych, a z drugiej służą do oceny bezpieczeństwa działania leków na układ krążenia.

Centralny ośrodek JCET mieści się na terenie kompleksu "Life Science Park" w Krakowie zarządzanego przez Jagiellońskie Centrum Innowacji (JCI).

Data opublikowania: 10.02.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały