Prof. Janusz Skalski laureatem Nagrody św. Kamila

Prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM, został uhonorowany Nagrodą św. Kamila w kategorii pracowników służby zdrowia z pasją realizujących swoją misję dla dobra chorych i cierpiących. Kapituła doceniła w ten sposób całokształt dorobku naukowego prof. Janusza Skalskiego oraz umiejętność leczenia małych serc z niespotykanie wielkim oddaniem. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 10 lutego w warszawskim Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich.

Nagroda św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 r. z inicjatywy Ojców Kamilianów i Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Ideą wyróżnienia, jak deklarują organizatorzy, jest promowanie osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do budowania kultury miłosierdzia, akceptacji i solidarności z osobami chorymi i ich rodzinami. Nagrody są wręczane corocznie z okazji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego.

Zdjęcia: Marta Ankiersztejn

Data opublikowania: 11.02.2015