Nagroda za najlepszą pracę magisterską dla doktoranta UJ

Doktorant I roku na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Piotr Sawczyński zdobył drugie miejsce w II edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu historii idei społecznych, politycznych i prawnych organizowanego przez Archiwum Warszawskiej Szkoły Historii Idei w 2014 roku. Nagrodzona praca „Polityczność podmiotu (?). Spór o podmiotowość we współczesnej filozofii politycznej w świetle krytyki antytetycznej" została napisana na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogdana Szlachty.

Jury II edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu historii idei społecznych, politycznych i prawnych w 2014 roku w składzie:

prof. dr hab. Jerzy Szacki – przewodniczący Jury
dr hab. Danilo Facca, prof. PAN
dr hab. Andrzej Leder, prof. PAN
dr hab. Agnieszka Nogal
dr hab. Mikołaj Olszewski, prof. PAN
dr Janusz Ostrowski
dr hab. Andrzej Waśkiewicz, prof. UW – sekretarz konkursu

zdecydowało, aby spośród 10 prac, które wpłynęły na konkurs, przyznać:

I nagrodę
Marcinowi Wilczyńskiemu za pracę „Dobry obywatel w myśli politycznej Marka Tulliusza Cycerona" napisaną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego pod kierunkiem prof. dr. hab. Zbigniewa Raua

II nagrodę
Piotrowi Sawczyńskiemu za pracę „Polityczność podmiotu (?). Spór o podmiotowość we współczesnej filozofii politycznej w świetle krytyki antytetycznej" napisaną na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogdana Szlachty

III nagrodę
Jakubowi Kiersikowskiemu za pracę „Wariabilizm Hieraklita jako źródło ontologii Friedricha Nietzschego" napisaną na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierunkiem prof. dr. hab. Tadeusza Klimskiego i dr Justyny Smoleń-Starowieyskiej.

Nagrodzone prace reprezentowały bardzo wysoki poziom. Jury dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie w nim udziału, a promotorów i recenzentów zachęca do zgłaszania prac w jego kolejnych edycjach.

Data opublikowania: 25.03.2015
Osoba publikująca: Estera Podobińska