Zbuduj własnego robota

W dniach 19 oraz 26 marca na Wydziale Fizyki, Astronomii oraz Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się "Warsztaty Arduino" organizowane przez Garaż Złożoności.

Arduino można opisać jako prymitywny komputer, bardzo łatwy do zaprogramowania. Dzięki temu w szybki i przyjemny sposób da się utworzyć system kontrolujący eksperyment a nawet zbudować własnego robota. W warsztatach wzięli udział nie tylko studenci Krakowskich uczelni takich jak UJ, AGH, Politechnika Krakowska ale także uczniowie szkół gimnazjalnych i licealnych oraz pasjonaci majsterkowania. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, dlatego w kwietniu planowane są kolejne edycje warsztatów.

"Warsztaty Arduino" mają przede wszystkim zainspirować uczestników do dłuższej przygody z majsterkowaniem. Po więcej informacji zapraszamy na: https://www.facebook.com/garageofcomplexity.