Prof. Piotr Chłosta i Szpital Uniwersytecki zwycięzcami konkursu Termedii

Prof. Piotr Chłosta i Szpital Uniwersytecki zwycięzcami konkursu Termedii

09.12.2019
W tym roku już po raz dziewiętnasty wydawnictwo Termedia ogłosiło wyniki konkursu, „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny", którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które odniosły sukces w ochronie zdrowia.
więcej o Prof. Piotr Chłosta i Szpital Uniwersytecki zwycięzcami konkursu Termedii
Naukowcy przyszłości z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Naukowcy przyszłości z Uniwersytetu Jagiellońskiego

06.12.2019
Podczas uroczystej gali kończącej odbywające się w Uniejowie 4. Forum Inteligentnego Rozwoju uhonorowane zostały osoby i instytucje, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, dając podstawę do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Wyróżnionym wręczono Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju.
więcej o Naukowcy przyszłości z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wręczono Nagrodę im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

Wręczono Nagrodę im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego

03.12.2019
Serbski historyk Vojislav G. Pavlović oraz autorzy francuskiego komiksu o Witoldzie Pileckim - Gaëtan Nocq i Isabelle Davion, zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego, przyznawanej za badania nad dziejami Europy Środkowo-Wschodniej. Laureatów konkursu ogłoszono podczas uroczystszego wręczenia nagród, które odbyło się 3 grudnia w siedzibie Wydawnictwa Literackiego przy ul. Długiej w Krakowie.
więcej o Wręczono Nagrodę im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego
Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM
nagrody

Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM

03.12.2019
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum (UJ CM) został nagrodzony w konkursie Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019. Nagrody wręczono podczas gali 4. edycji konferencji "Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą", która odbyła się 2 grudnia w Warszawie. Pamiątkową statuetkę w imieniu władz najstarszej polskiej uczelni odebrał prorektor ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.
więcej o Elsevier Research Impact Leaders Awards 2019 dla UJ CM
Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]
nagrody

Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]

21.11.2019
Zespół autorski prof. Renaty Przybylskiej, Zespół Biologii Chemicznej i Projektowania Leków prof. Tadeusza Holaka oraz dr Andrzej Nowakowski zostali laureatami Nagrody Miasta Krakowa 2019. Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów odbyła się 21 listopada w Teatrze Variètè.
więcej o Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]