Tłumy licealistów na dniu otwartym Wydziału Matematyki i Informatyki

16 marca siedziba Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 6 pękała w szwach, a to za sprawą Dnia Wydziału organizowanego w tym roku już po raz ósmy.

Wydarzenie dedykowane uczniom szkół średnich zgromadziło około tysiąca uczestników z Krakowa i nie tylko. Przyciągnęła ich z pewnością bogata oferta -  liczne wykłady oraz ponad czterdzieści warsztatów o różnorodnej tematyce. Organizatorom Dnia Wydziału przyświecają zawsze dwa główne cele – zainteresowanie uczniów studiami na kierunkach prowadzonych przez Wydział, jak również pokazanie, w jaki sposób realizowane są na Wydziale plany naukowe i dydaktyczne.

Podkreślić należy, iż w przygotowania Dnia Wydziału włączają się także bardzo licznie, oprócz pracowników i doktorantów Wydziału, studenci zrzeszeni w kołach naukowych, udowadniając tym samym, iż studiowanie na Wydziale Matematyki i Informatyki to nie tylko nauka, ale także realizowanie pasji. Dla młodych ludzi jest to niewątpliwie czytelny sygnał i dodatkowa zachęta. Nieoceniona jest także rola Samorządu Studenckiego, którego członkowie zarażają innych swoim oddaniem i zaangażowaniem.

Nowością tegorocznej odsłony Dnia Wydziału były spotkania z absolwentami. Opowiadając młodzieży o swojej drodze zawodowej i osiągniętych celach, absolwenci matematyki i informatyki przekonywali, że przemyślany wybór kierunku studiów jest początkiem sukcesu, potem liczą się wytrwałość i ciężka praca, ale zanim przyjdzie czas na pytanie „co dalej?", zdobyta na studiach wiedza i umiejętności otwierają przed każdym nieograniczone możliwości na rynku pracy. Przygotowanie do aktywności zawodowej jest bardzo znaczącym atutem Wydziału.

Organizatorzy Dnia Wydziału mają nadzieję, że spełnili oczekiwania uczestników i już myślą o kolejnym spotkaniu…

Tekst: Agnieszka Dudek, Wydział Matematyki i Informatyki

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ