Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza

Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza

Wspaniała atmosfera, sportowe emocje i przekroczony cel zbiórki – to efekt rozegranego po raz trzeci Charytatywnego Turnieju Siatkówki. Złote medale i Puchar Rektora UJ prof. Jacka Popiela zdobyli zawodnicy i zawodniczki UJ Collegium Medicum, którzy w finale pokonali gospodarzy imprezy – uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za najlepszego zawodnika uznany został Maciej Dietl.

Na parkiecie ZSOS nr 2 w Krakowie spotkało się sześć krakowskich drużyn, aby walczyć o sportowe laury, jednak nadrzędnym celem rozgrywanego od 2021 roku turnieju było zebranie funduszy na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. W szczytnej inicjatywie udział wzięli gospodarze imprezy oraz zawodnicy i zawodniczki reprezentujący: Uniwersytet Jagielloński, UJ Collegium Medicum, Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris oraz Urząd Miasta Krakowa.

- Serce się raduje, bo każdego roku jest nas coraz więcej. Wszyscy wiemy, że człowiek jest wielki nie przez to kim jest, nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Państwo poświęcacie swój czas, otwieracie serca i portfele. Bardzo za to dziękuję, że jesteście z nami. Wszystkim uczestnikom, zawodnikom życzę wspaniałej sportowej rywalizacji. Pamiętajcie, że w sporcie nie ma przegranych, bo nawet porażka uodparnia na życiowe trudy, uczy zasad rywalizacji w duchu fair play. Niech wszystkim towarzyszy nasza szkolna maksyma – semper in altum (ciągle wzwyż) – mówiła Dorota Petlic, dyrektorka ZSOS nr 2.

Rektor UJ prof. Jacek Popiel zapewniał o nieustającym wsparciu uniwersytetu dla Hospicjum św. Łazarza i dziękował gospodarzom za to, że turniej odbywa się w tak świetnej atmosferze.

- Dziękuję, że wspieracie nas w misji opieki nad chorymi. Dzisiejsze spotkanie to zderzenie dwóch rzeczywistości – z jednej strony radości, młodości, zabawy, a z drugiej – choroby i cierpienia, ale dzięki Wam - nie samotności – mówiła Renata Połomska, członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie, która oficjalnie otworzyła turniej.

Turniej miał wysoki poziom sportowy, mecze prowadzone były do zwycięstwa w dwóch setach, dlatego wiele z nich rozstrzygnięcie znajdowało dopiero w trzecim secie (rozgrywanym do zdobycia 15 punktów).

Puchar Rektora UJ, przyznany za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach, powędrował w ręce zawodników i zawodniczek UJ Collegium Medicum, którzy w finale turnieju pokonali zeszłorocznych triumfatorów rozgrywek – uczniów i uczennice ZSOS nr 2 w Krakowie. W meczu o brązowy medal Uniwersytet Jagielloński, który w ubiegłym roku zajął ostatnie miejsce, pokonał sportowców z Urzędu Miasta Krakowa. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Szpitala Uniwersyteckiego i NCPS Solaris.

Medale uczestnikom turnieju wręczali Dorota Petlic, dyrektorka ZSOS, prof. Piotr Jedynak, prorektor UJ oraz wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk, który w imieniu prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego wręczył puchar dla najlepszego zawodnika meczu (MVP - Most Valuable Player), którym został Maciej Dietl z drużyny UJ Collegium Medicum.

Mimo że pierwotny cel zbiórki (10 tys. zł) został przekroczony, nadal można wesprzeć hospicjum, przekazując datki za pośrednictwem wirtualnej skarbonki, utworzonej pod adresem: www.pomagam.pl/3-charytatywny-turniej.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Widok zawartości stron Widok zawartości stron