Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości sportowe

UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach <span lang="en">Human Week</span>
sport

UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach Human Week

12.10.2023
Już po raz piąty rozegrany został halowy mecz piłkarski, w którym zmierzyły się drużyny sformowane z psychiatrów oraz "resztę Krakowa" czyli Uniwersytet Jagielloński, Urząd Miasta Krakowa i lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W sportowe szranki stanęli w tym roku także zawodnicy ze Stowarzyszenia Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej (zespół "Miodowa"). Po zaciętym meczu puchar zwycięzców wznieśli w górę piłkarze i piłkarki UJ (wspomagani przez UMK).
więcej o UJ najlepszy w meczu rozegranym w ramach Human Week
Tenisiści z UJ na AME w Granadzie
sport

Tenisiści z UJ na AME w Granadzie

17.07.2023
Akademickie Mistrzostwa Europy rozgrywane były w dniach od 3 do 10 lipca w hiszpańskiej Granadzie. W turnieju mężczyzn Polskę reprezentował Uniwersytet Jagielloński. Zawodnicy po udanym występie uplasowali się na 8. miejscu w klasyfikacji końcowej. Miejsca, które zajęły polskie ekipy dobrze rokują na przyszłość i widać progres u biało-czerwonych zawodniczek i zawodników.
więcej o Tenisiści z UJ na AME w Granadzie
Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej
sport

Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej

14.06.2023
W rozegranych w Poznaniu w dniach od 4 do 8 czerwca Akademickich Mistrzostwach Polski w kobiecej piłce nożnej siedmioosobowej reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęła 3. miejsce. W drodze od półfinału zespół zanotował jedno potknięcie w fazie grupowej, przegrywając z UWM Olsztyn. W pozostałych meczach zwyciężał przekonująco, nie tracąc w żadnym meczu bramki.
więcej o Zawodniczki UJ na podium AMP w piłce nożnej
Brązowy medal młodych "Jagiellonek"
sport

Brązowy medal młodych "Jagiellonek"

12.06.2023
8 czerwca w Jarocinie zakończył się finałowy turniej mistrzostw Polski dziewcząt U-13, w którym startowało osiem najlepszych klubów wyłonionych najpierw w rozgrywkach wojewódzkich, a następnie makroregionalnych. AZS UJ Kraków zdobył brązowy medal. Już sam awans do najlepszej ósemki drużyn w Polsce był wielką niespodzianką, gdyż w dużej mierze zespół opierał się na dziewczynkach z młodszego rocznika.
więcej o Brązowy medal młodych "Jagiellonek"
Zawodniczki UJ Mistrzyniami Polski w trójboju siłowym
sport

Zawodniczki UJ Mistrzyniami Polski w trójboju siłowym

08.05.2023
Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym, rozgrywanych w Katowicach w dniach od 5 do 7 maja, kobieca drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyń Polski, wygrywając też klasyfikację w typie Uniwersytety. Złote medale w swoich kategoriach wagowych wywalczyły Joanna Lewandowska - w kategorii 76 kg i Patrycja Panasiuk - w kategorii 63 kg.
więcej o Zawodniczki UJ Mistrzyniami Polski w trójboju siłowym

Widok zawartości stron Widok zawartości stron