Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

styczeń 2017

20170121
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Koncert Milky'ego Wishlake'a, Oly. i SALK w Klubie Żaczek

Data: 21.01.2017
Czas rozpoczęcia: 19:30
Miejsce: Klub Żaczek, ul. 3 Maja 5
Witryna internetowa wydarzenia: klubzaczek.pl/
Koncert Milky'ego Wishlake'a, Oly. i SALK w Klubie Żaczek

Klub Żaczek zaprasza na koncert trzech zespołów związanych z wytwórnią Nextpop. 21 stycznia w Krakowie zagrają: Milky Wishlake, Oly. i SALK. Występ zespołów odbędzie się w ramach cyklu z muzyką alternatywną – Niepokorni. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa Ani Odrzygóźdź. Impreza rozpocznie się o 19.30. Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 20 zł, w dniu koncertu – 30 zł.

 

Oly.

To młoda artystka o niezwykle charakterystycznym głosie, występująca z wyjątkowym instrumentarium – ukulele, kalimbą, gitarą elektryczną i elektroniką. Debiutowała gościnnym udziałem w piosence Fismolla – „The Healing”. Oprócz koncertów klubowych występowała już m.in. na Open’er Festival, Spring Break, Halfway Festival, Soundrive, Liveurope Showcase, Nextpop Festival oraz Targach Muzycznych Co Jest Grane. Otwierała występy How To Dress Well i Lou Doillon. Zagrała wspólną trasę z Low Roar, który następnie wystąpił gościnnie na jej debiutanckiej płycie pt. „Home”. Oprócz islandzkiej gwiazdy na pierwszej, znakomicie przyjętej płycie Oly., wystąpili m. in. Fismoll, Kari, Baasch, Milky Wishlake, a także muzycy koncertujący z artystami takimi, jak Fismoll (Kacper Budziszewski), Brodka (Maciek Gołyźniak), czy Mela Koteluk (Krzysztof Łochowicz).

Na „Home” znalazło się 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmiały różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę. Oly. rozpoczęła już pracę nad swoją drugą płytą. Część nowego materiału można już usłyszeć podczas koncertów.

www.facebook.com/olyofficial

Milky Wishlake

To młody producent, wokalista, kompozytor i pianista. W 2014 roku za sprawą samodzielnie wyprodukowanej EP „Five Contemporary Songs’’ został zauważony przez środowisko muzyczne i okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących debiutantów. Pierwszy długogrający album Milky’ego „Wait For Us” ukazał się w lutym nakładem Nextpop (wytwórni stojącej za sukcesami takich artystów jak: Bokka, Fismoll, Kari i Baasch). Album „Wait For Us” to mieszanka popu, elektroniki, neo-soulu i muzyki klubowej, w której przewija się styl lat 80-tych i 90-tych. Gościnnie pojawili się tam Oly. i Dawid Podsiadło.

Artysta ukończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego, co zaowocowało powstaniem formacji Quantum Trio i albumem „Gravity”. Jest laureatem m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo) I miejsca w konkursie IMS Warsaw Fashion Street oraz wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014. Wśród inspiracji Milky wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak: Queen, Kendrick Lamar, Björk i Talk Talk. Wystąpił m.in. na Spring Break Festival, Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole oraz dwukrotnie na Open’er Festival.

www.facebook.com/milkywishlake

SALK

Zespół powstał jesienią 2015 roku, w pokoju (dosłownie). Pełna nazwa: Selkie & The Lighthouse Keepers, stworzona została w tym samym pomieszczeniu, w którym powstały pierwsze szkice utworów. Muzyki, jaką tworzy zespół, nie da się zaszufladkować w żadnej z szuflad; to mieszanka elektroniki, alternatywnego rocka, dream popu i ambientu.

W marcu 2016 roku odbyła się premiera pierwszego singla SALK „Matronika”. Głos wokalistki, Marceli Rybskiej, nagrano w kredensie stojącym także w owym pokoju. W utworze znaleźć możecie ponadto ukulele, pianino i gitarę – na których gra Marcela.

Drugi pokój zamieszkuje Michał ,,Mamut” Sarapata, basista i producent, a pokój dzieli z dwoma basami, raczej grzecznymi. Wieczory spędza z kubkiem kawy, w towarzystwie uspokajających szmerów macbooka, zawsze w gustownych skarpetkach.

Mateusz ,,Majster” Sarapata to właściciel trzeciego pokoju, gdzie perkusjonalia i elektronika próbują po ludzku się dogadać. Uwaga: w szafie trzyma upchnięte dźwięki lasu, kosmiczne mewy i  dzwoneczki na szczególne okazje.

Ostatni pokój wypełnia dźwięk maszyny do pisania, a na jednym z klawiszy siedzi Kamil Kwidziński, nieustannie szukający słowa, by opisać tę latarnię morską, którą widzi przez otwarte okno.

www.facebook.com/salkPL

Ania Odrzygóźdź (wystawa – fotografia)

Studentka zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim uparcie twierdzi, że aparaty jej nie lubią, dlatego wszystkie zdjęcia wykonuje smartfonem. Ma słabość do nieostrych kadrów i chłodnych barw. Inspirują ją ludzie, natura i przestrzeń miejska. Od trzech lat prowadzi blog poświęcony fotografii mobilnej.

www.sayhitoania.blogspot.com

Niepokorni

To cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Impreza przez 9 lat doczekała się ponad 60 edycji! Stawiamy na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom – krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, którym towarzyszą wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Rebeka, Lech Janerka, Please The Trees (Czechy), Pustki, Dick4Dick, Myrra Ros (Islandia), Żywiołak, Brodka, Fisz Emade Tworzywo, Chłopcy Kontra Basia, Czesław Śpiewa i CeZik. Producentem imprezy są Ania Pogoda-Tynor oraz Edyta Pogwizd reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

tekst nadesłany przez organizatorów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron