Porozumienie ws. współfinansowania niekomercyjnego badania klinicznego

W Collegium Nowodworskiego uroczyście podpisano porozumienie w sprawie współfinansowania niekomercyjnego badania klinicznego pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim Collegium Medicum, Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie oraz Fundacją Polsat.

Dokument sygnowali prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. CM, Marcin Jędrychowski, zastępca kwestora UJ ds. CM, Krystyna Barbara Aldridge-Holc, prezes Zarządu Fundacji Polsat oraz prof. Walentyna Balwierz, koordynator i główny badacz w tym projekcie, kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Podpisana umowa dotyczy prowadzonego przez UJ CM niekomercyjnego badania klinicznego Europejski Program Leczenia Dzieci z Neuroblastoma Wysokiego Ryzyka 1.7, którego zasięg obejmuje ośrodki kliniczne w Krakowie, Lublinie, Bydgoszczy, Gdańsku i we Wrocławiu. Na mocy podpisanego porozumienia Fundacja Polsat, w ramach posiadanych możliwości finansowych, wyraziła wolę partycypowania w kosztach leczenia uczestników biorących udział w badaniu. Dotyczy to jego eksperymentalnej części (m.in. cykle immunoterapii), w tym leczenia powikłań, których nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Ponadto Fundacja wyraziła zgodę, by porozumieniem objęto również badanie kliniczne Long term continuous infusion ch14.18/CHO plus s.c. aldesleukin (IL-2) randomised EudraCT Number: 2009-018077-31, do rozpoczęcia którego uczelnia prowadzi intensywne prace przygotowawcze.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie liderem medycyny robotycznej dla dzieci w Polsce

UJ najlepszą polską uczelnią według rankingu CWUR

Wybitni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu START FNP

660 lat temu narodził się Uniwersytet Jagielloński – najstarsza uczelnia w Polsce