Lista wiadomości

Francuska uczelnia uhonorowała prof. Macieja Pawłowskiego

13.11.2019
Prof. Maciej Pawłowski, wieloletni kierownik Katedry Chemii Farmaceutycznej UJ CM oraz były dziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (WF UJ CM), otrzymał Medal Uniwersytetu w Montpellier. Wyróżnienie wręczono podczas spotkania zorganizowanego w ramach obchodów Polsko-Francuskiego Roku Nauki. Wydarzenie to objęły patronatem resorty spraw zagranicznych obydwu krajów.
więcej o Francuska uczelnia uhonorowała prof. Macieja Pawłowskiego

Badania w NCPS SOLARIS przybliżają elektronikę przyszłości

12.11.2019
W amerykańskim czasopiśmie naukowym "Nano Letters" ukazał się artykuł będący efektem badań przeprowadzonych w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz w jednostce macierzystej zespołu badawczego - Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.
więcej o Badania w NCPS SOLARIS przybliżają elektronikę przyszłości
nagrody i wyróżnienia

Profesor Andrzej Nowak odznaczony Orderem Orła Białego

11.11.2019
Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Profesor Andrzej Nowak odznaczony Orderem Orła Białego

08.11.2019
W listopadzie 1939 roku ówczesny rektor UJ prof. Tadeusz Lehr-Spławiński dostał rozkaz zgłoszenia się na rozmowę w „sprawach uniwersyteckich” do SS-Obersturmbannführera Brunona Müllera, dowódcy Einsatzkommando. Ten nakazał rektorowi zwołanie ogólnego zebrania profesorów i wykładowców, na którym zamierza przedstawić niemieckie poglądy na sprawy polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o "Ocalić od zapomnienia". Lekcja historii dla młodzieży w rocznicę Sonderaktion Krakau
mobilna

Budowanie uniwersytetów przyszłości

08.11.2019
7 listopada w Brukseli odbyło się spotkanie przedstawicieli European Universities Initiative – inicjatywy zrzeszającej wiodące uniwersytety europejskie, powołanej w celu promowania wspólnych wartości oraz zwiększania jakości edukacji i konkurencyjności uczelni z Europy. Uniwersytet Jagielloński, który należy do inicjatywy jako jeden z członków-założycieli sieci UNA Europa, reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.
więcej o Budowanie uniwersytetów przyszłości