uroczystość

28.09.2022
23 września w budynku Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ przy ulicy Gronostajowej 7 rektor UJ prof. Jacek Popiel odsłonił pamiątkową tablicę poświęconą współtwórcom Instytutu Biologii Molekularnej UJ, profesorom Marii Sarneckiej-Keller, Janowi Zurzyckiemu, Stanisławowi Łukiewiczowi oraz Ignacemu Raiferowi.
więcej o Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Przepis na bycie zdrowym i szczęśliwym: bądź dobrym człowiekiem
osiągnięcie mobilna

Przepis na bycie zdrowym i szczęśliwym: bądź dobrym człowiekiem

28.09.2022
W czasopiśmie "Social Psychiatry and Psychiatric Epidemiology" opublikowane zostały wyniki interdyscyplinarnych badań prowadzonych przez zespół naukowców pod kierunkiem dr hab. Doroty Węziak-Białowolskiej, prof. UJ. W swojej pracy dowodzą oni, że moralność zachowań obejmująca tzw. mocne cechy charakteru oraz działania zgodne z charakterem moralnym współwystępują z lepszym dobrostanem oraz z obniżonym ryzykiem wystąpienia depresji. Efekty te widoczne są nawet w średnim okresie, tj. przed upływem roku od zmiany sposobu bycia.
więcej o Przepis na bycie zdrowym i szczęśliwym: bądź dobrym człowiekiem
Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ
relacja

Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ

27.09.2022
Przyszłoroczni maturzyści przed podjęciem decyzji o wyborze studiów spotkali się na 16. Krakowskim Salonie Maturzystów. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wydarzenie powróciło do tradycyjnej, stacjonarnej formuły, umożliwiającej uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą im w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju.
więcej o Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ
Prof. Rafał Chrzan prezesem Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej
osiągnięcie

Prof. Rafał Chrzan prezesem Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej

26.09.2022
Dyrektor medyczny Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie prof. Rafał Chrzan objął funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej podczas odbywającego się w Warszawie IV Zjazdu PTUD. Sekretarzem organizacji wybrany został dr med. Janusz Sulisławski, urolog pracujący w tym samym szpitalu.
więcej o Prof. Rafał Chrzan prezesem Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej
Instytut Psychologii UJ objął patronatem VIII LO z Bielska-Białej

26.09.2022
Instytut Psychologii UJ objął patronatem klasy z wykładową psychologią w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku-Białej. Uczennice i uczniowie zyskają możliwość uczestnictwa w specjalnych wykładach, prezentacjach laboratoriów oraz opiekę merytoryczną naukowców z Ingardena 6 w Krakowie.
więcej o Instytut Psychologii UJ objął patronatem VIII LO z Bielska-Białej