Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Konferencja prasowa przed inauguracją roku akademickiego na UJ

29.09.2020
O tym, jak będzie zorganizowana działalność uczelni w nowym roku akademickim, w szczególności o formie prowadzenia zajęć dla studentów, o funkcjonowaniu akademików, a także o najbliższych planach inwestycyjnych uniwersytetu – na te tematy z dziennikarzami rozmawiali podczas zdalnej konferencji nowo wybrany rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz Monika Harpula, kanclerz UJ.
więcej o Konferencja prasowa przed inauguracją roku akademickiego na UJ
mobilna

Sukcesy uczestników tutoringu Wydziału Matematyki i Informatyki

29.09.2020
3 medale wywalczyli na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej uczniowie uczestniczący w tegorocznym programie tutoringu prowadzonym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (WMiI UJ). Młodzi matematycy, z uwagi na trwającą pandemię, rozwiązywali zadania w krajach swojego pobytu pod nadzorem kamer i obserwatora z zagranicy. Zawody w Polsce były zorganizowane na WMiI UJ.
więcej o Sukcesy uczestników tutoringu Wydziału Matematyki i Informatyki
osiągnięcie

Trzy badaczki z UJ utworzą własne zespoły dzięki grantom Lider

29.09.2020
Nowy kosmetyk wspomagający terapię przebarwień, holograficzny asystent medyczny lekarza oraz skuteczniejsze leczenie chorób układu krwiotwórczego - to zagadnienia, nad którymi będą pracowały uczone z Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureatki 11. edycji programu Lider organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Nagrodzone otrzymają prawie 4,2 mln złotych na realizację badań i stworzenie swojego zespołu.
więcej o Trzy badaczki z UJ utworzą własne zespoły dzięki grantom Lider
nagrody

Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

28.09.2020
Profesor Włodzimierz Wróbel z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) został laureatem plebiscytu Obywatelski Sędzia Roku 2020. Jury nagrodziło go za edukację prawną młodzieży i umiejętność klarownego uzasadniania orzeczeń. Wyniki konkursu ogłoszono w ubiegły piątek w Warszawie podczas dorocznej konferencji podsumowującej cykl Obywatelskiego Monitoringu Sądów.
więcej o Prof. Włodzimierz Wróbel wybrany Obywatelskim Sędzią Roku

Uniwersytet Jagielloński będzie promował polską kulturę w Illinois

28.09.2020
Promocja języka i kultury polskiej wśród społeczności akademickiej Uniwersytetu Północnego Illinois w Stanach Zjednoczonych to nadrzędny cel projektu dr. Rafała Młyńskiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który otrzymał dofinansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).
więcej o Uniwersytet Jagielloński będzie promował polską kulturę w Illinois

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj