Społeczność akademicka UJ składa kondolencje mieszkańcom Brukseli

W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce w Brukseli 22 marca, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wydał następujące oświadczenie.

Szanowni Państwo,

w związku z tragicznymi wydarzeniami w Brukseli 22 marca br., wskutek których śmierć poniosło co najmniej 34 niewinnych ludzi, a niemal 200 zostało rannych, w tym troje naszych rodaków, w imieniu społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie składam belgijskiemu społeczeństwu wyrazy najgłębszego ubolewania.

Dziś wszyscy czujemy się obywatelami belgijskimi, wszyscy jesteśmy mieszkańcami Brukseli. Rodzinom i najbliższym ofiar zamachu dedykujemy pamięć o Nich oraz przekazujemy słowa solidarności, otuchy i ogromnego żalu. Deklarujemy wszelką pomoc i w tych trudnych chwilach łączymy się z Wami w głębokim bólu.

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
prof. dr hab. med. Wojciech Nowak