Powstały przewodniki po najpopularniejszych stypendiach i grantach

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało dwa przewodniki, w których studenci i młodzi naukowcy znajdą potrzebne informacje na temat najpopularniejszych programów stypendialnych czy grantów badawczych.

"Studia to ważny etap życia. To czas zdobywania wiedzy, umiejętności i kompetencji, potrzebnych w budowaniu kariery zawodowej. To także okres rozwijania pasji i talentów. Młodzi ludzie potrzebują w tym istotnym czasie wsparcia, by móc w pełni korzystać z możliwości kształtujących ich dorosłe życie" - napisała we wstępie do jednego z nich minister Barbara Kudrycka.

Przewodnik dla studentów przybliża formy wsparcia, jakie są dostępne dla tych, którzy mają szczególne osiągnięcia, potrzebują pomocy finansowej, chcą studiować za granicą lub spróbować swoich sił w biznesie. Jest to przejrzyste źródło informacji o poszczególnych stypendiach, konkursach i programach.

Druga z publikacji dostarcza informacji o dostępnych formach wsparcia dla naukowców przed doktoratem, zaraz po doktoracie oraz dla zespołów badawczych. W Przewodniku po stypendiach, konkursach i programach dla młodych naukowców znajdują się także rady, jak ubiegać się o kredyt studencki, z którego mogą korzystać także doktoranci. Zawarte w nim są również wskazówki dotyczące m.in. sposobu aplikowania i wykorzystania funduszy.

Data opublikowania: 12.04.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały