Sukces Chórów Akademickich UJ

W dniach 13 i 14 kwietnia br., w "sali akustycznej" pięknego niepołomickiego zamku, odbył się XV Konkurs Chórów „O Złotą strunę" pod patronatem JE Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, który był także fundatorem głównej nagrody w wysokości 1000 USD.

Przez dwa dni Komisja Konkursu , złożona z wybitnych specjalistów z dziedziny chóralistyki (prof. Józef Świder, prof. Jerzy Kurcz, ks. prałat dr Robert Tyrała) przesłuchała 36 chórów, co stanowi w sumie ponad 1000 śpiewaków) z czterech województw (małopolskie, podkarpackie, śląskie i lubelskie). Wśród licznej i bardzo mocnej konkurencji zespołów krakowskich, uczestniczyły także dwa chóry naszego Uniwersytetu: Krakowski Chór Akademicki (dyrygent Oleg Sznicar) oraz Żeński Chór Akademicki (dyrygent Janusz Wierzgacz).

Nasze chóry zdobyły w kategorii chóry jednorodne młodzieżowe i akademickie ex aequo drugie miejsce, co, przy takiej obsadzie liczebnej i wysokim poziomie artystycznym wszystkich uczestników, stanowi nie lada sukces.

Data opublikowania: 15.04.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka