Posiedzenie przedstawicieli Zarządu European Students Union

Z okazji obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego Samorząd Studentów UJ zaprosił swoich najbliższych partnerów z uczelni zagranicznych, a także przedstawicieli Zarządu European Students Union, najważniejszej organizacji studenckiej w Europie, zrzeszającej samorządy studenckie z niemal wszystkich krajów Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego.

Goście uczestniczyli we wszystkich oficjalnych obchodach jubileuszowych. Centralnym punktem ich pobytu w Krakowie było wspólne posiedzenie przedstawicieli Zarządu ESU oraz reprezentantów uczelni europejskich, podczas którego zaprezentowane zostały kwestie związane z problematyką roli studentów w kształtowaniu polityki internacjonalizacji uniwersytetu. Spotkanie odbyło się 10 maja w sali Senackiej Collegium Novum. W uroczystym otwarciu obrad uczestniczył prof. Andrzej Mania, prorektor UJ ds. dydaktyki. Moderatorem obrad był Wiktor Kordyś, przewodniczący Uczelnianej Komisji Zagranicznej Samorządu Studentów UJ. Dzięki przybyciu znamienitych gości z całej Europy udało się nawiązać nowe kontakty, które zaowocują trwałym transferem doświadczeń na temat udziału studentów w procesie zarządzania uczelnią.

Samorząd Studentów UJ gościł reprezentantów samorządów studenckich z następujących uczelni:

• Uniwersytet w Cambridge,
  • Katolicki Uniwersytet Leuven,
  • Królewski Uniwersytet w Groningen,
  • Uniwersytet w Bergen,
  • Uniwersytet w Granadzie,
  • Uniwersytet w Bremie,
  • Uniwersytet w Wurzburgu,
  • Uniwersytet Masaryka w Brnie,
  • Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy,
  • Uniwersytet Eötvös Loránda w Budapeszcie,
  • Państwowy Uniwersytet Moskiewski im. M.W. Łomonosowa.

Zdjęcia: Maciej Banach (mbfoto.pl)

Data opublikowania: 11.05.2014
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały