„Biznes w biotechnologii" - studia podyplomowe na UJ

W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie środowiska naukowego i biznesowego rozwijaniem przedsiębiorczości w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauk przyrodniczych, konsorcjum Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ i Jagiellońskiego Centrum Innowacji sp. z o.o. stworzyło unikalną ofertę interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Biznes w biotechnologii". Studia kierowane są zarówno do osób związanych z naukami o życiu jak i do ekonomistów poszukujących nowych ścieżek rozwoju i inwestycji.

Głównym atutem studiów jest oparcie programu studiów na zajęciach praktycznych oraz analizach przypadków stanowiących aż 40% godzin nauczania.

Znakomita większość zaangażowanych wykładowców to praktycy, menedżerowie i członkowie kadry zarządzającej czołowych firm biotechnologicznych w kraju, jak i eksperci z Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Rosji.

Wykłady teoretyczne prowadzone będą przez wykładowców Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Wykłady prowadzone będą na terenie Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii) oraz Jagiellońskiego Parku Technologicznego LifeScience w Krakowie. Przy udziale zasobów technicznych będących w dyspozycji Partnerów, wykłady będą prowadzone w miejscu lokalizacji uczelni partnerskiej, w trybie wideokonferencyjnym. Wykłady prowadzone przez ekspertów (praktyków) również będą prowadzone przy użyciu sieci Internet (zdalnie, z zachowaniem interakcji).

Studia przeznaczone są dla:

• absolwentów biotechnologii zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej, komercjalizacją nauki i/lub transferem technologii;
  • absolwentów kierunków ekonomicznych;
  • osób pracujących na stanowiskach kierowniczych przedsiębiorstw;
  • osób zamierzających zorganizować i prowadzić działalność gospodarczą.

Absolwent studiów podyplomowych "Biznes w biotechnologii" uzyska wiedzę praktyczną i teoretyczną dotyczącą organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem w biznesie life science (nauk o życiu), przy założeniu intensywnego wdrażania innowacji.

3 najlepszych słuchaczy będzie miało również okazję odbyć roczny płatny staż w przedsiębiorstwie jednego ze sponsorów studiów - Zakładach Farmaceutycznych POLPHARMA S.A.

Studia wspiera również spółka IBSS BIOMED z Krakowa.

Rekrutacja na studia trwa do 18 września br.. Więcej informacji oraz zarys programu na stronie www.jci.pl/studia.

Data opublikowania: 02.08.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka