Laureat programu HOMING PLUS poprowadzi swoje badania na UJ

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła piątą edycję programu HOMING PLUS zachęcającego wybitnych młodych uczonych, pracujących za granicą, do kontynuowania kariery naukowej w Polsce.

W ramach projektu, dzięki uzyskanym grantom, 14 wybitnych młodych uczonych przyjedzie do Polski i poprowadzi tu swoje badania.

Najwyższe stypendium – 328 tys. zł – otrzymał dr Łukasz Michalczyk z Uniwersytetu Wschodniej Anglii w Norwich, który na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ poprowadzi badania w zakresie biologii ewolucyjnej. Projekt dr. Michalczyka nosi tytuł "Species delimitation combining morphometric, molecular and experimental approaches".

Każdy ze zwycięzców konkursu otrzyma: subsydium badawcze przeznaczone na realizację zwycięskiego projektu oraz stypendium naukowe (5000 zł miesięcznie). Projekty realizowane w ramach programu trwają od roku do dwóch lat.

Nabór do kolejnej edycji programu HOMING PLUS rozpocznie się 14 sierpnia i zakończy się 15 października b.r.

Data opublikowania: 02.08.2012
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka