Zmarł profesor Wiesław Kozub-Ciembroniewicz

Społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z głębokim żalem zawiadamia, że 13 lutego 2015 r. zmarł prof. Wiesław Kozub-Ciembroniewicz, profesor nauk prawnych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Nauk Politycznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2008 profesor zwyczajny na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, dziekan tego wydziału w latach 2002-2008 oraz kierownik Katedry Współczesnych Doktryn Politycznych. Zainteresowania badawcze Profesora obejmowały doktryny prawno-polityczne Włoch, Austrii oraz Niemiec.

Był przewodniczącym Grupy Polskiej Istituto per la Storia del Risorgimento Italiano, przewodniczącym Rady Naukowej Centrum Badań Holokaustu na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politycznych w UJ. Pełnił funkcję prezesa Klubu Chrześcijan i Żydów "Przymierze". Autor wielu publikacji, m.in. Socjaldemokracja w Austrii Współczesnej 1945-1966, Austria a Polska w konserwatyzmie Antoniego Zygmunta Helcla 1846-1865, Doktryny Włoskiego Faszyzmu i Antyfaszyzmu w latach 1922-1939.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Uniwersytetu Jagiellońskiego Plus ratio quam vis, Odznaką Honoris Gratia Prezydenta Miasta Krakowa.

Uroczystości żałobne odbędą się we wtorek, 17 lutego 2015 roku o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu parafii rzymskokatolickiej Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Zawiłej.

Data opublikowania: 13.02.2015
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały