Nasi studenci kręcą Lip Dub

Studenci UJ kręcą Lib Dub. "LipDub - what do you do after studying?" to międzynarodowy projekt zainicjowany przez Furtwangen University (Niemcy). Polega on na nakręceniu metodą ciągłego ujęcia videoklipu do wybranej piosenki. W wypadku filmów uczelni tradycją się stało, że w kręceniu teledysku występuje jak największa liczba studentów uczelni, którzy prezentują jednocześnie niezwykłe kreacje i nietypowe pomysły. Uczestnicy takiej zabawy udają, że śpiewają, a kamera powinna przemieszczać się pokazując kolejne osoby uczestniczące w przedsięwzięciu. Wszystko należy nakręcić bez cięć i montażu. O poziomie nagrania ma decydować tylko dynamika i kreatywność uczestników. Kilka polskich uczelni nakręciło już bardzo efektowne LipDuby, które znakomicie promują uczelnie i ich środowiska studenckie. Także studenci naszej Alma Mater idąc za inicjatywą Samorządu Studentów UJ od kilku tygodni przygotowywali swój LipDub. W ostatni weekend w Collegium Novum UJ miał miejsce finał akcji. Wkrótce zobaczymy filmowy efekt. Jako przedsmak prezentujemy kilka zdjęć z planu.

Więcej informacji o projekcie na specjalnie przygotowanej przez organizatorów przedsięwzięcia stronie: www.lip-dubuj.pl.

Data publikacji: 17.05.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki