Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ

Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ

27.10.2020
Polska Akademia Umiejętności (PAU) przyznała Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika. Wręczane są co 5 lat uczonym związanym z nauką polską, którzy są autorami prac wyróżniających się szczególnie wysoką wartością naukową. W gronie laureatów znalazło się dwoje naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Anna Barnacka i prof. Wojciech Kucharz.
więcej o Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM

22.10.2020
Dr Monika Marcinkowska z Zakładu Chemii Leków Wydziału Farmaceutycznego została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Kapituła konkursu doceniła w ten sposób prowadzone przez nią badania, których celem jest opracowanie nowych pochodnych dostosowanych do potrzeb terapii przeciwudarowej.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM
Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
nagrody uroczystosc

Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka

16.10.2020
16 października dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego odebrał z rąk rektora UJ prof. Jacka Popiela certyfikat 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka, przyznawanej młodym polskim naukowcom za znaczące odkrycia w fizyce, astronomii lub pokrewnych dziedzinach. Laureat wyróżniony został za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne.
więcej o Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.10.2020
Jak co roku prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie oraz w kategorii osiągnięcie w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej, za rok 2019 znalazło się pięcioro badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nagrody premiera RP dla uczonych z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej

Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej

02.10.2020
"Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze?" dr. Łukasza Lamży z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Złota Róża dla najlepszej polskiej książki popularnonaukowej. Nagradzane są w nim tytuły, które służą rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżniają się wybitną formą literacką.
więcej o Dr Łukasz Lamża autorem najlepszej książki popularnonaukowej