Społeczność UJ CM rywalizowała na stoku narciarskim w Suchem

4 marca na stoku Suche koło Poronina odbyły się zawody o Puchar Prorektora UJ ds. Collegium Medicum w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Już po raz 25. wzięli w nich udział studenci, absolwenci oraz pracownicy UJ CM. W tym roku po raz pierwszy najmłodsi adepci sportów zimowych mogli wziąć udział w zajęciach przedszkola narciarskiego i korzystać z lekcji udzielanych przez profesjonalnych instruktorów.

W sobotnich zawodach na starcie stanęło 100 zawodników, którzy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach. Liderem okazała się Barbara Kącka, studentka IV roku Wydziału Lekarskiego, która uzyskała najlepszym czas zawodów - 30,95.

Ceremonię wręczania nagród rozpoczął prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział w sportowych zmaganiach i zaangażowanie, a organizatorom za przygotowanie udanej imprezy. Medale, dyplomy i nagrody otrzymali trzej najlepsi zawodnicy w każdej z rozegranych konkurencji. Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany AZS UJCM oraz Studium WFiS UJ CM.

Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”