Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci

Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci

6 maja na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się charytatywny bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie All In UJ. Superbohaterom, którzy w kolorowych strojach przybyli na Ruczaj, aby zmierzyć się z przełajową trasą Biegu Bohaterów, nie straszne było błoto, bo każdy krok był zrobiony dla Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera.

Trasa liczyła 5 kilometrów, był to więc dystans możliwy do pokonania przez każdego. W biegu wystartowało ponad 450 biegaczy. Najstarszy miał 69, a najmłodsza uczestniczka 7 lat. Na trasie nie brakowało również dzieci, które dzielnie przemierzały drogę truchtając z rodzicami lub jadąc w wózkach. Trasa okazałą się niełatwa - był to bieg terenowy, a wielodniowe opady zgotowały biegnącym nie jedną przeszkodę.

Najlepszy biegacz - Adam Sułek, pokonał trasę w imponującym czasie 19 minut i 7 sekund. Drugie miejsce zajął Kuba Piech, który razem z Michałem Rdzankiem przez 6 tygodni poprzedzających zawody przygotowywał do startu biegaczy podczas cotygodniowych treningów All In Run. Najszybszą wśród kobiet okazała się Karolina Pyziak, która dobiegła na metę z czasem 22 min. 41 sek.

Najbarwniejsza kategorią, w której przyznawano nagrody były stroje.  Obok licznych batmanów i supermanów był wojownik, wonderwoman, ironman czy różowa muszkieterka!

Oprócz biegu odbyły się również liczne atrakcje. Wszyscy mogli skorzystać ze strefy IFMSA-Kraków, gdzie studenci medycyny opowiadali o profilaktyce prozdrowotnej, mierzyli ciśnienie krwi czy uczyli samobadania piersi. 

- Po wielu miesiącach wytężonych działań możemy teraz zebrać owoce naszej pracy. Kilkaset zadowolonych twarzy, pokaźna suma ponad 10 tys. zł zebrana na rzecz Hospicjum dla dzieci to sukces, jaki pozostanie w naszych sercach na długo - powiedziała Monika Kukla, koordynatorka filaru Sport All In UJ.

materiały organizatora

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj