Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Udane występy zespołów UJ w turniejach AMP w futsalu

Udane występy zespołów UJ w turniejach AMP w futsalu

Zawodniczki z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęły pierwsze miejsce i pewnie awansowały do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.

Do organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński zawodów zgłosiło się 17 uczelni z południowej Polski, a krakowskie rozgrywki, które odbyły się od 24 do 27 stycznia, były jednymi z dwóch półfinałowych turniejów AMP w futsalu kobiet. Zespoły walczyły o awans do turnieju finałowego AMP, który rozegrany zostanie w Opolu w dniach od 21 do 24 lutego 2019 r.

Faworytkami turnieju były aktualne mistrzynie - zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wicemistrzynie z PWSZ w Wałbrzychu. Obyło się bez niespodzianki i wspomniane wyżej zespoły po łatwym przejściu fazy grupowej i play-off spotkały się w meczu o pierwsze miejsce. Zdecydowanie zwyciężył zespół UJ -  4:1.

Więcej:www.facebook.com/amp.b.futsal.kobiet

Strona internetowa turnieju: www.azs.uj.edu.pl/amp-futsal-kobiet-2019. Znaleźć tam można m.in. relacje z meczy.

W tym samym terminie w Lublinie odbywał się także turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Futsaliści Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli w nim drugie miejsce i tym samym zapewnili sobie awans do turnieju finałowego.

Zespół rozpoczął turniej od wysokiej przegranej z PWSZ Tarnów (2:9), by w kolejnym, wygranym 5:0 pojedynku z AWF Kraków zapewnić sobie awans do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie. Mecz ćwierćfinałowy to gładkie zwycięstwo nad PWSZ Nowy Sącz (3:7). Zarówno mecz półfinałowy jak i finałowy to wyrównana gra. Mecz półfinałowy zakończył się zwyciestwem naszych studentów 6:5 z UE Kraków, ale w finale turnieju nasi zawodnicy musieli uznać wyższość faworyta turnieju - zespół UMCS Lublin, przygrywając 4:3.

Tak dobra postawa podpiecznych Dariusz Igielskiego zaskoczyła wielu. Już sam awans do turnieju półfinałowego był sporą sensacją, futsaliści nie dali rady awansować do Akademickich Mistrzostw Polski od ponad 10 lat, rokrocznie kończąc zmagania na etapie eliminacji. Tegoroczne zapowiedzi o sile zespołu odbierane były po raz kolejny z przymrużeniem oka. Zespół był ogromnie zmotywowany, a wiara w swoję umiejętności przyniosła już teraz zadowalający efekt. Co ważne, drużyna jest ciągle w grze i zapowiada walkę o medal, podczas turnieju finałowego, który odbędzie się w Opolu (21-24.02.2019 r.).

Więcej:www.facebook.com/amp.c.futsal.mezczyzn

fot. Fernanda Olszewska

Polecamy również
Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Futsalistki UJ triumfują w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trzeci raz z rzędu
Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Psychiatrzy kontra "reszta Krakowa”

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj