Ruszyła 11. edycja programu Szkoły Letniej "Poławiacze Pereł"

Program, którego celem jest odkrywanie talentów wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzony jest przez Wszechnicę UJ od 2006 roku.

Honorowy patronat nad akcją sprawuje rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który 4 lipca otworzył tegoroczną edycję szkoły letniej i powitał jej uczestników. - Trudno jest wybrać właściwą drogę życia. Należy jednak wierzyć we własne siły, dzięki temu nasze plany i marzenia zmieniają się w rzeczywistość. Nie zrażajcie się porażkami i nieie bójcie się marzeń! Mam nadzieję, że pobyt w Krakowie i udział w programie, do którego zostaliście wybrani pomoże wam wybrać własną drogę życiową - mówił.

Założenia projektu "Poławiacze Pereł" przedstawiła jego kierownik - Izabela Podpłomyk-Antoszek. Celem programu jest „wyłowienie" spośród uczniów szkół średnich z całej Polski utalentowanych, młodych ludzi i zachęcenie ich do dalszego rozwoju, „szlifowania" swoich zdolności i talentów. Inspiracją do tego jest udział w kampusach naukowych, prowadzonych przez doktorantów i pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, spotkania z ludźmi nauki, kultury i sztuki oraz niezwykła atmosfera Krakowa, którą uczestnicy projektu będą mogli poczuć podczas wizyt w muzeach, teatrach czy galeriach sztuki.

Podczas10 lat istnienia projektu "złowionych" zostało blisko 700 Pereł - uzdolnionych młodych ludzi, którzy z różnych przyczyn nie mieli możliwości w pełni rozwinąć swoich talentów i zdolności w środowiskach pozbawionych tradycji akademickich.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej prof. Kazimierza Kostaneckiego

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej