Uroczystości

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

12.01.2016
Po raz 9. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. 9 stycznia w auli Collegium Novum obecni byli m.in. prorektorzy UJ: prof. Andrzej Mania, prof. Piotr Laidler i prof. Stanisław Kistryn, przedstawiciele innych krakowskich uczelni, świata nauki i adwokatury oraz duchowieństwa.
więcej o Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

16.12.2015
"16 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia witam wszystkich najserdeczniej w naszym domu, w murach Almae Matris. Właśnie w ten czas, w te dni przenika nas nadzieja, że możemy pokonać wszystkie trudności" - powiedział na rozpoczęcie wieczoru rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o W Collegium Novum UJ odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego
Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

14.12.2015
Profesorowie Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Małgorzata Filip i Janusz Skalski z Wydziału Lekarskiego zostali laureatami nagrody im. Mikołaja Kopernika, przyznawanej co 5 lat przez Polską Akademię Umiejętności. Uhonorowani odebrali dyplomy w poniedziałek podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności
Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"
uroczystość

Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"

14.12.2015
10 grudnia w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyło się uroczyste pożegnanie dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, która ustępuje w tym roku ze stanowiska.
więcej o Zofia Gołubiew uhonorowana medalem "Plus ratio quam vis"
Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów

14.12.2015
14 grudnia 2015 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów UJ.
więcej o Spotkanie opłatkowe emerytowanych profesorów