Przy szpitalu w Prokocimiu otwarto Dom Ronalda McDonalda

14.10.2015
W Krakowie powstał pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Hotel wybudowano z myślą o rodzicach i opiekunach pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt zapewni im komfort i bliskość podczas hospitalizacji dziecka. Pobyt w nim będzie bezpłatny.
więcej o Przy szpitalu w Prokocimiu otwarto Dom Ronalda McDonalda
Koncert i aukcja na rzecz dzieci z chorobą nowotworową

14.10.2015
Koncert, który odbył się 13 października w krakowskiej filharmonii, zorganizowały Klinika Onkologii i Hematologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii UJ CM oraz Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe".
więcej o Koncert i aukcja na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Święto Edukacji Narodowej 2015
foto uroczystość

Święto Edukacji Narodowej 2015

14.10.2015
W środę 14 października 2015 roku w auli Auditorium Maximum UJ odbyło się uroczyste posiedzenie senatu z okazji Święta Edukacji Narodowej.
więcej o Święto Edukacji Narodowej 2015
Prof. Stanisław Kistryn uczestniczył w spotkaniu grupy eksperckiej Coimbra

13.10.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, wziął udział w pierwszym posiedzeniu grupy eksperckiej Coimbra, którą powołano do oceny i rekomendacji kierunków rozwoju narzędzia U-Multirank. Spotkanie odbyło się 12 października w Brukseli.
więcej o Prof. Stanisław Kistryn uczestniczył w spotkaniu grupy eksperckiej Coimbra
Dr Wojciech Ryczek laureatem programu Monografie
nagrody i wyróżnienia

Dr Wojciech Ryczek laureatem programu Monografie

13.10.2015
Rozprawa dotycząca rekonstrukcji teorii retorycznej Bartłomieja Keckermanna, gdańskiego humanisty z przełomu XVI i XVII wieku, autorstwa dr. Wojciecha Ryczka z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zostanie opublikowana w serii wydawniczej Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Publikowane są w niej oryginalne i wcześniej niepublikowane prace z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
więcej o Dr Wojciech Ryczek laureatem programu Monografie