Dyskusja naukowców w RMF FM o komórkach macierzystych i terapii genowej

14 czerwca na antenie radia RMF FM wyemitowana została dyskusja dotycząca zagadnień związanych z komórkami macierzystymi i terapią genową, w której udział wziął m.in. prof. Józef Dulak, kierownik Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W rozmowie z red. Grzegorzem Jasińskim brali udział również prof. Seppo Yla-Herttuala Uniwersytetu Wschodniej Finlandii i redaktor czasopisma Molecular Therapy, prof. Claudine Kieda z CNRS (Centre National de la Recherche Scientifique), prof. Paolo Bianco z Uniwersytetu "La Sapienza" w Rzymie.

Wspomniani badacze przebywali w Polsce w związku z odbywająca się dniach 22-23 maja br. w Krakowie konferencją Perspectives in Medical Biotechnology zorganizowaną przez Zakład Biotechnologii Medycznej WBBiB UJ, we współpracy z Polskim Towarzystwem Biologii Komórki, Krakowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego, a także z Międzynarodowym Laboratorium Stowarzyszonym LIA (Laboratoire International Associé).

Rozmowa z prof. Józefem Dulakiem jest dostępna na stronie rmf24.pl.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską