Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ
osiągnięcie

Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ

11.08.2015
W 2014 roku Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło 12 konkursów na projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie. O wsparcie finansowe ubiegało się 11 432 wnioskodawców. Ostatecznie finansowanie przyznano 1804 naukowcom i zespołom badawczym, którzy na realizację swoich badań, staży doktorskich lub stypendiów otrzymali ponad 760 mln zł.
więcej o Statystyki konkursów NCN: Najwyższe finansowanie dla badaczy UJ
Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci

07.08.2015
W najnowszej edycji "Webometrics Ranking of World Universities 2015" UJ zajął najlepsze miejsce wśród polskich uczelni. W badaniu, które swym zasięgiem objęło ponad 20 tysięcy szkół wyższych z całego świata, w tym ponad 420 polskich, nasza uczelnia znalazła się na 285. miejscu. W porównaniu z ostatnim zestawieniem to awans o dwie pozycje.
więcej o Uniwersytet Jagielloński najbardziej widoczną polską uczelnią w sieci
UJ najlepszą polską uczelnią w rankingu CWUR

29.07.2015
Uniwersytet Jagielloński jest najwyżej notowaną uczelnią z Polski w światowym rankingu The Center for World University Rankings (CWUR). W zestawieniu ujęto 1000 szkół wyższych z 59 krajów, w tym dziewięć polskich. Zwyciężył, podobnie jak przed rokiem, Uniwersytet Harvarda.
więcej o UJ najlepszą polską uczelnią w rankingu CWUR
Prawie 23 mln zł na badania międzydziedzinowe

23.07.2015
W rozstrzygniętym konkursie "Symfonia 3" cztery z sześciu wyłonionych projektów będzie realizowanych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego. Narodowe Centrum Nauki (NCN) przeznaczy na ten cel 22,9 mln zł. Zgłaszane do konkursu badania musiały wyróżniać się najwyższą jakością i odważnym przekraczaniem granic pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, a także przyczyniać się do tworzenia nowych wartości w nauce.
więcej o Prawie 23 mln zł na badania międzydziedzinowe

23.07.2015
25 kwietnia 2015r. z płyty lotniska aeroklubu we Włocławku do granicy atmosfery wystartowała międzyuczelniana misja JADE realizowana w ramach konkursu Global Space Balloon Challenge.
więcej o Projekt koordynowany przez badaczkę z UJ wygrał konkurs Global Space Balloon Challenge