Student Wydziału Lekarskiego UJ CM na liście najzdolniejszych młodych Polaków

Student Wydziału Lekarskiego UJ CM na liście najzdolniejszych młodych Polaków

02.10.2018
Jan Witowski - student VI roku kierunku lekarskiego, znalazł się na tegorocznej liście "30 przed 30" magazynu "Forbes". To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane za badania nad zastosowaniem nowych metod wizualizacji przestrzennej, w szczególności druku 3D, które Jan Witowski prowadzi na Wydziale Lekarskim.
więcej o Student Wydziału Lekarskiego UJ CM na liście najzdolniejszych młodych Polaków
Absolwenci UJ Collegium Medicum z doskonałymi wynikami egzaminów LEK i LDEK

Absolwenci UJ Collegium Medicum z doskonałymi wynikami egzaminów LEK i LDEK

27.09.2018
Centrum Egzaminów Medycznych ogłosiło wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego sesji jesiennej 2018 r. Najlepsi wśród lekarzy, którzy zdawali egzamin po raz pierwszy, są absolwenci UJ CM, stomatolodzy uplasowali się na miejscu drugim.
więcej o Absolwenci UJ Collegium Medicum z doskonałymi wynikami egzaminów LEK i LDEK
Projekt "Rozwijaj się i pracUJ" ze wsparciem finansowym Ministerstwa Zdrowia

Projekt "Rozwijaj się i pracUJ" ze wsparciem finansowym Ministerstwa Zdrowia

25.09.2018
Dr hab. Agnieszka Gniadek, dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ otrzymała blisko 4 mln zł na realizację projektu "Rozwijaj się i pracUJ". Środki pochodzą z konkursu POWER Ministerstwa Zdrowia realizowanego w ramach V osi priorytetowej, Działanie 5.5. Rozwój usług pielęgniarskich.
więcej o Projekt "Rozwijaj się i pracUJ" ze wsparciem finansowym Ministerstwa Zdrowia
osiągnięcia

21.09.2018
Arabskojęzyczny kanał telewizji BBC wyemitował reportaż o badaniach prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim, dzięki którym opracowana została technika wykrywania wczesnego stadium niewydolności nerek u pacjentów cukrzycowych poprzez identyfikację nowych biomarkerów biologicznych funkcji tego narządu.
więcej o Badania biomarkerów niewydolności nerek na UJ w popularnym programie BBC Arabic [WIDEO]
Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ

Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ

19.09.2018
Ogłoszone zostały nazwiska laureatów XII edycji konkursu o stypendia dla wybitnych młodych badaczy. Aż 29 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i wykazują się imponującym dorobkiem naukowym otrzyma stypendia naukowe ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o Ministerialne stypendia dla wybitnych młodych naukowców z UJ