Wiadomości sportowe

Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci

Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci

07.05.2017
6 maja na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się charytatywny bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie All In UJ. Superbohaterom, którzy w kolorowych strojach przybyli na Ruczaj, aby zmierzyć się z przełajową trasą Biegu Bohaterów, nie straszne było błoto, bo każdy krok był zrobiony dla Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera.
więcej o Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci
AMP w narciarstwie alpejskim. Sukces zawodniczek UJ

AMP w narciarstwie alpejskim. Sukces zawodniczek UJ

07.03.2017
Od 27 lutego do 3 marca w Zakopanem ponad 400 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło o medale Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Podobnie jak przed rokiem reprezentantki UJ stanęły na wysokości zadania i nasza uczelnia już po raz kolejny okazała się niepokonana w klasyfikacji uniwersytetów.
więcej o AMP w narciarstwie alpejskim. Sukces zawodniczek UJ
Społeczność UJ CM rywalizowała na stoku narciarskim w Suchem

Społeczność UJ CM rywalizowała na stoku narciarskim w Suchem

06.03.2017
4 marca na stoku Suche koło Poronina odbyły się zawody o Puchar Prorektora UJ ds. Collegium Medicum w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Już po raz 25. wzięli w nich udział studenci, absolwenci oraz pracownicy UJ CM. W tym roku po raz pierwszy najmłodsi adepci sportów zimowych mogli wziąć udział w zajęciach przedszkola narciarskiego i korzystać z lekcji udzielanych przez profesjonalnych instruktorów.
więcej o Społeczność UJ CM rywalizowała na stoku narciarskim w Suchem

06.03.2017
Jagiellonki w meczu półfinałowym turnieju Final Four pokonały zespół ROW Rybnik 2:1. W niedzielnym finale (5 marca) nasz zespół odniósł zdecydowane zwycięstwo nad Rolnikiem Głogówek 6:0, po roku przerwy odzyskując tytuł najlepszej kobiecej drużyny w Polsce. To trzecie w historii mistrzostwo kraju naszych piłkarek.
więcej o Zawodniczki AZS Uniwersytet Jagielloński wywalczyły tytuł Mistrza Polski w futsalu kobiet
Sukcesy uniwersyteckich futsalistek

Sukcesy uniwersyteckich futsalistek

28.02.2017
Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w futsalu kobiet zdobyła srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski. Turniej odbył się w ubiegły weekend w Katowicach. Z kolei nasza bramkarka Karolina Klabis wygrała plebiscyt na najlepszą piłkarkę Małopolski 2016 roku.
więcej o Sukcesy uniwersyteckich futsalistek