Wiadomości sportowe

Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

17.07.2015
W czwartek 16 lipca br. Marcin Gortat wraz z innymi zawodnikami ligi National Basketball Association (NBA) złożył wizytę pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Spotkanie, które odbyło się w sali rehabilitacyjnej Zakładu Fizjoterapii, zorganizowała fundacja najlepszego polskiego koszykarza.
więcej o Gwiazdy NBA odwiedziły Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie
Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego

02.07.2015
Rok po hucznych obchodach jubileuszowych Uniwersytetu Jagiellońskiego swoją okrągłą rocznicę obchodzi Uniwersytet Wiedeński. Austriacy także postanowili z tej okazji zorganizować wioślarskie regaty „ósemek". Ubiegłotygodniowa wizyta naszej załogi była nie tylko dużym sukcesem sportowym, okazją do odświeżenia kontaktów międzyuczelnianych, ale też szansą na tradycyjne wiedeńskie... pokonanie Turków.
więcej o Sportowa reprezentacja UJ na obchodach 650-lecia Uniwersytetu Wiedeńskiego
Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

23.06.2015
Listy gratulacyjne oraz uniwersyteckie pamiątki otrzymali z rąk rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka studenci - medaliści Akademickich Mistrzostw Polski. W spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca w Collegium Novum, uczestniczyli także prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania oraz kwestor UJ Teresa Kapcia. Spotkanie prowadził kierownik Biura Sportu UJ Konrad Wełpa.
więcej o Spotkanie Rektora UJ z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski

25.05.2015
Na co dzień stoją z boku, za plecami zawodników pracują na ich sukcesy, doradzają, pomagają, zarządzają, kreują wizerunek, prowadzą negocjacje, rozmawiają ze sponsorami. Robią wszystko, aby profesjonalny sportowiec mógł w pełni skupić się na swojej karierze i rozwoju. To właśnie oni - bohaterowie drugiego planu - byli gośćmi tegorocznej konferencji naukowej Koła Naukowego Managerów Sportu UJ - Młodzi o Sporcie.
więcej o Młodzi o Sporcie 2015 - "Bohaterowie drugiego planu: czyli kto pracuje na sukces sportowca?"
Drugie Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ

09.05.2015
9 maja w zakolu Wisły pod Wawelem stawiło się osiem osad wioślarskich, gotowych do rozegrania kolejnych regat o Puchar Rektora UJ. Na torze regatowym uważanym przez wielu za najpiękniejszy w Polsce najlepsi okazali się wioślarze reprezentujący Uniwersytet Warszawski.
więcej o Drugie Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ