Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2017

20171020
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Geografia i Gospodarka Przestrzenna w badaniach Młodych Naukowców - stan obecny i wyzwania przyszłości

Data: 20.10.2017 - 22.10.2017
Miejsce: Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, ul. Gronostajowa 7
Organizator: doktoranci Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ
Kontakt: karolina.listwan@doctoral.uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: www.geo.uj.edu.pl
Geografia i Gospodarka Przestrzenna w badaniach Młodych Naukowców - stan obecny i wyzwania przyszłości

Będzie to 6. edycja tego wydarzenia, które corocznie daje możliwość spotkania się środowiska młodych badaczy, podejmujących badania geograficzne. Organizatorzy po raz pierwszy zaproszenie do udziału w konferencji kierują także do naukowców, którzy w swej pracy naukowej podejmują nie tylko zagadnienia związane z geografią, ale i gospodarką przestrzenną. Jest to odpowiedź na rosnące znaczenie tej dyscypliny naukowej i jej silne powiązania z geografią.

Głównym celem tegorocznej konferencji jest prezentacja najnowszych wyników badań młodych naukowców (doktorów, doktorantów, studentów) zajmujących się zagadnieniami z zakresu geografii i gospodarki przestrzennej, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnych przemian zachodzących na świecie oraz występujących nowych trendów badawczych w geografii i gospodarce przestrzennej. Konferencja stwarza możliwość prezentacji i dyskusji swoich wyników w gronie specjalistów z zakresu geoekologii, meteorologii i klimatologii, hydrologii, geomorfologii, ochrony i kształtowania środowiska, ekologii i architektury krajobrazu, rozwoju regionalnego, geografii turyzmu, geografii religii, geografii miast, ludności i rolnictwa, geoinformatyki oraz dydaktyki geografii i gospodarki przestrzennej, a także planowania i zagospodarowania przestrzeni, polityki przestrzennej czy ochrony przestrzeni. Konferencja skierowana jest także do młodych naukowców reprezentujących inne dziedziny nauki powiązane z geografią i gospodarką przestrzenną, jak geologia, etnologia, archeologia, historia oraz ochrona środowiska.

Dużym atutem konferencji jest możliwość publikacji swoich wyników w regularnie wydawanej, recenzowanej monografii pokonferencyjnej Współczesne problemy i kierunki badawcze, w czasopismach Prace Geograficzne, Peregrinus Cracoviensis lub kwartalniku Urban Development Issues. Którego redakcja zachęca do przesyłania artykułów poświęconych wszelkim zjawiskom i procesom kształtujących miasta i obszary podmiejskie. Na autorów, których publikacja otrzyma 2 pozytywne recenzje i zostanie zakwalifikowana do druku, czeka bonifikata pieniężna w wysokości 1 tys. zł brutto (wypłacana w oparciu o umowę). Warunkiem jest w tym przypadku przesłanie artykułu do dnia konferencji. W późniejszym terminie oczywiście publikacja też jest możliwa, ale już bez wynagrodzenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie prm-irm.com.

W trakcie konferencji przewidziane są obrady plenarne, sesje tematyczne (m.in. geografia fizyczna, geografia społeczno-ekonomiczna, dydaktyka geografii, geoinformatyka, gospodarka przestrzenna) oraz prezentacje posterów. Odbędą się również warsztaty dotyczące roli reklamy zewnętrznej w kształtowaniu przestrzeni połączone z panelem dyskusyjnym na temat narzędzi ochrony krajobrazu oraz tematyczna wycieczka terenowa po Krakowie i na Babią Górę.

Zgłoszenie udziału w konferencji można dokonywać do 30 września 2017 r. poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres: karolina.listwan@doctoral.uj.edu.pl.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron