Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

18
środa
18.10.2017
Dodaj nowe wydarzenie
Wybrany Dzień
Cafe Nauka Extra: szczepionki z naukowej perspektywy
Calendar Cafe Nauka Extra: szczepionki z naukowej perspektywy

18.10.2017

Uniwersytet Jagielloński oraz studenci zrzeszeni w akademickich towarzystwach medycznych zapraszają na spotkanie z cyklu Cafe Nauka poświęcone szczepieniom ochronnym. Masz wiedzę na ten temat - przyjdź ją zweryfikować. Nie rozumiesz lub nie wiesz - spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości.
więcej o Cafe Nauka Extra: szczepionki z naukowej perspektywy
Cykl wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
Calendar Cykl wykładów otwartych

18.10.2017 - 20.12.2017

Dyrekcja Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na kontynuację cyklu wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji – narzędzia i strategie". Cykl poświęcony jest narzędziom i strategiom wyszukiwania informacji, w tym informacji naukowej, w zasobach sieci Internet.
więcej o Cykl wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
Trwające
Powrót Czapskiego
Calendar Powrót Czapskiego

17.10.2017 - 18.10.2017

Muzeum Narodowe w Krakowie i Katedra Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej Wydziału Polonistyki UJ zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej "Powrót Czapskiego", która odbędzie się w dniach 17-18 października 2017 roku w Krakowie.
więcej o Powrót Czapskiego
Warsztaty dotyczące efektownych prezentacji naukowych
Calendar Warsztaty dotyczące efektownych prezentacji naukowych

17.10.2017 - 20.10.2017

Zajęcia poprowadzi dr hab. Piotr Wasylczyk - adiunkt na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz visiting lecturer na Univeristy College London.
więcej o Warsztaty dotyczące efektownych prezentacji naukowych
Wystawa poświęcona pamięci profesora Aleksandra Birkenmajera
Calendar Wystawa poświęcona pamięci profesora Aleksandra Birkenmajera

16.10.2017 - 15.11.2017

Jak ująć i opisać w ramy życie i twórczość człowieka tak wszechstronnego, pełnego pasji i chęci poznania tego co nowe i nieznane? Warto sięgnąć do zasobów rękopiśmiennych przechowywanych w Sekcji Rękopisów Biblioteki Jagiellońskiej, aby przekonać się, że nie ma jednej odpowiedzi. Wernisaż wystawy "Pamięci prof. Aleksandra Birkenmajera 1890-1967" odbędzie się 14 października w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej.
więcej o Wystawa poświęcona pamięci profesora Aleksandra Birkenmajera
"Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Calendar

10.10.2017 - 21.01.2018

Wszystkie osoby zafascynowane nauką zapraszamy do udziału w VI edycji cyklu "Bliżej Nauki" - wykładów popularnonaukowych, które odbywają się dwa razy w miesiącu (we wtorki) na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Po wykładzie istnieje możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
więcej o "Bliżej Nauki" z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ
Badanie antydyskryminacyjne dla studentów i doktorantów
Calendar Badanie antydyskryminacyjne dla studentów i doktorantów

09.10.2017 - 31.10.2017

Rzecznik Praw Obywatelskich i Instytut Badawczy PBS zapraszają do udziału w badaniu dotyczących zjawiska molestowania seksualnego studentów. Skierowane jest ono do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Badanie skierowane jest również do uczestników wymiany studenckiej i doktorantów.
więcej o Badanie antydyskryminacyjne dla studentów i doktorantów
Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej
Calendar Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej

09.10.2017 - 07.03.2018

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza miłośników piłki nożnej i futsalu - studentów, doktorantów i pracowników UJ - do udziału w dwóch turniejach mężczyzn - Uniwersyteckiej Lidze Sportowej (ULS). - Nieustanne zainteresowanie tymi dyscyplinami sportu sprawia, że w każdym roku akademickim wspieramy rywalizację drużyn wydziałowych UJ - zapowiadają organizatorzy zawodów.
więcej o Trwają zapisy do Uniwersyteckiej Ligi Sportowej
Wystawa fotografii Gökmena Önaya
Calendar Wystawa fotografii Gökmena Önaya

05.10.2017 - 13.11.2017

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Pracownia Studiów Kurdyjskich Zakładu Iranistyki Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na wystawę fotografii Gökmena Önaya zatytułowaną "Allah stworzył Kurdów, żeby góry nie były samotne/ Allah Kürtleri yarattı dağlar hali kalmasın diye/Allah Kurd afirandine ji bo ku çiya tenê nemînin/ Allah created the Kurds so that the mountains won’t be desolate".
więcej o Wystawa fotografii Gökmena Önaya
Indiańskie pamiątki sprzed ponad 200 lat w Collegium Maius
Calendar Indiańskie pamiątki sprzed ponad 200 lat w Collegium Maius

22.09.2017 - 31.12.2017

"Adam Piekarski. Droga ku nieznanemu… Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na Zachód Ameryki" to tytuł nowej wystawy w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, którą można zwiedzać od 22 września.
więcej o Indiańskie pamiątki sprzed ponad 200 lat w Collegium Maius
Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Calendar Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana

10.08.2017 - 30.09.2018

Biblioteka Jagiellońska (BJ) zaprasza do odwiedzenia wirtualnej wystawy "Bolesław Leśmian (1877-1937 ) - magia słów". W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci. "Przygotowaną wystawą chcemy uczcić pamięć poety, dla którego wiersz był nie tylko myślą-obrazem-treścią, ale ponadto samodzielnym tworem słownym, który się z magii słów narodził i tę magię sam uprawia" - czytamy na stronie BJ.
więcej o Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Wkrótce
Autobiografia w literaturze i sztuce
Calendar Autobiografia w literaturze i sztuce

19.10.2017 - 22.10.2017

Instytut Filologii Germańskiej UJ, Fundacja Aleksandra von Humboldta oraz Instytut Filologii Germańskiej UŁ zapraszają na międzynarodową konferencję "Autobiografia w literaturze i sztuce". Wydarzenie wpisuje się w cykl konferencji mających na celu integrację i zacieśnienie współpracy między stypendystami z danego kraju reprezentującymi daną dziedzinę nauk z wybitnymi przedstawicielami tej dziedziny na świecie oraz młodymi badaczami z kraju i zagranicy.
więcej o Autobiografia w literaturze i sztuce
Konferencja Humboldt-Kolleg "Autobiografie in der Literatur und den Künsten" / "Autobiografia w literaturze i sztuce"
Calendar Konferencja Humboldt-Kolleg

19.10.2017 - 22.10.2017

Wydarzenie wpisuje się w cykl konferencji współfinansowanych ze środków Fundacji Aleksandra von Humboldta, mających na celu integrację i zacieśnienie współpracy między stypendystami z danego kraju, reprezentującymi daną dziedzinę nauk, z wybitnymi przedstawicielami tej dziedziny na świecie oraz młodymi badaczami z kraju i zagranicy, stojącymi u progu kariery akademickiej.
więcej o Konferencja Humboldt-Kolleg "Autobiografie in der Literatur und den Künsten" / "Autobiografia w literaturze i sztuce"
W 40. rocznicę śmierci profesora Mieczysława Karasia
Calendar W 40. rocznicę śmierci profesora Mieczysława Karasia

20.10.2017 - 21.10.2017

W 2017 roku przypada 40. rocznica śmierci wybitnego językoznawcy, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektora Instytutu Filologii Polskiej i długoletniego kierownika Katedry Języka Polskiego UJ prof. Mieczysława Karasia. Z tej okazji Wydział Polonistyki UJ organizuje dwudniową Ogólnopolską Konferencję Naukową "Historia języka i dialektologia w nowych kontekstach interpretacyjnych. In memoriam Miecislai Karaś".
więcej o W 40. rocznicę śmierci profesora Mieczysława Karasia
Geografia i Gospodarka Przestrzenna w badaniach Młodych Naukowców - stan obecny i wyzwania przyszłości
Calendar Geografia i Gospodarka Przestrzenna w badaniach Młodych Naukowców - stan obecny i wyzwania przyszłości

20.10.2017 - 22.10.2017

Będzie to 6. edycja tego wydarzenia, które corocznie daje możliwość spotkania się środowiska młodych badaczy, podejmujących badania geograficzne. Organizatorzy po raz pierwszy zaproszenie do udziału w konferencji kierują także do naukowców, którzy w swej pracy naukowej podejmują nie tylko zagadnienia związane z geografią, ale i gospodarką przestrzenną. Jest to odpowiedź na rosnące znaczenie tej dyscypliny naukowej i jej silne powiązania z geografią.
więcej o Geografia i Gospodarka Przestrzenna w badaniach Młodych Naukowców - stan obecny i wyzwania przyszłości
"Conrad i (pop)teksty". Ogólnopolska konferencja naukowa
Calendar

21.10.2017 - 22.10.2017

W bieżącym roku przypada 160. rocznica urodzin pisarza. Konferencja ma na celu refleksję nad rozmaitymi sposobami i obszarami rezonowania twórczości Conrada.
więcej o "Conrad i (pop)teksty". Ogólnopolska konferencja naukowa
Czas i to, co inne
Calendar Czas i to, co inne

23.10.2017 - 24.10.2017

Instytut Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Facta Ficta w Krakowie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Czas i to, co inne". Dwudniowe obrady odbędą się na Wydziale Filozoficznym UJ.
więcej o Czas i to, co inne
Międzynarodowy Tydzień Facylitacji
Calendar Międzynarodowy Tydzień Facylitacji

23.10.2017 - 25.10.2017

To coroczna inicjatywa International Association of Facilitators (IAF) propagująca ideę facylitacji oraz korzyści, jakie przynosi. Trzecia polska edycja organizowana przez Wszechnicę UJ odbędzie się w dniach 23-25 października. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak wspierać współpracę, współmyślenie i współdziałanie w organizacjach.
więcej o Międzynarodowy Tydzień Facylitacji
Spotkanie z autorką książki "Szczery artysta. O Karolu Hubercie Rostworowskim"
Calendar Spotkanie z autorką książki

24.10.2017

Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na promocję najnowszej książki Marii Rostworowskiej "Szczery artysta. O Karolu Hubercie Rostworowskim". Spotkanie Salonu Literackiego "Jagiellonki" poprowadzi Justyna Nowicka.
więcej o Spotkanie z autorką książki "Szczery artysta. O Karolu Hubercie Rostworowskim"
Małopolskie Forum Bibliotek 2017
Calendar Małopolskie Forum Bibliotek 2017

25.10.2017 - 26.10.2017

Celem zorganizowanego w stulecie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich wydarzenia jest integracja szeroko pojętego środowiska związanego z polskim bibliotekarstwem - pracowników bibliotek, bibliotekoznawców i bibliotekarzy, wreszcie przedstawicieli firm oferujących usługi dla bibliotek oraz ich odbiorców.
więcej o Małopolskie Forum Bibliotek 2017
Słowiańskie przyjemności 3: Wielojęzyczność
Calendar Słowiańskie przyjemności 3: Wielojęzyczność

26.10.2017 - 28.10.2017

Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na konferencję naukową "Słowiańskie przyjemności 3: Wielojęzyczność", która odbędzie się w Collegium Maius. Będzie to już trzecia z kolei w jesiennym cyklu konferencji inspirowanych szeroko rozumianą antropologią codzienności.
więcej o Słowiańskie przyjemności 3: Wielojęzyczność
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj