Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

25
środa
25.04.2018
Dodaj nowe wydarzenie
Wybrany Dzień
Wykład otwarty pt. "Tłumacz a policja"
Calendar Wykład otwarty pt.

25.04.2018

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład otwarty poświęcony pracy tłumacza. Tematem spotkania będzie praca tłumacza na policji. Jakie przygotowanie powinien mieć tłumacz? Czego można oczekiwać od takiej pracy? Co wolno i czego nie wolno robić? Jak doskonalić swój warsztat? Na te oraz inne pytania odpowie dr Tatiana Tokarczuk-Błażusiak. Wydarzenie tłumaczone będzie na język migowy.
więcej o Wykład otwarty pt. "Tłumacz a policja"
Młodzi o Sporcie 2018. Sportowe projekty - od pomysłu do realizacji
Calendar Młodzi o Sporcie 2018. Sportowe projekty - od pomysłu do realizacji

25.04.2018

Koło Naukowe Managerów Sportu UJ zaprasza na 5. konferencję poświęconą zagadnieniom zarządzania w sporcie. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich pasjonatów sportu i biznesu sportowego. Konferencja łączy w sobie dwie perspektywy: spojrzenie praktyków i ekspertów (zaproszonych jako prelegentów) oraz wizję młodych ludzi.
więcej o Młodzi o Sporcie 2018. Sportowe projekty - od pomysłu do realizacji
Trwające
Cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS
Calendar Cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS

06.03.2018 - 22.05.2018

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zaprasza do udziału w VII cyklu wykładów popularnonaukowych „Bliżej Nauki”, które odbywać się będą we wtorki dwa razy w miesiącu (godz. 18.15). Po wykładzie jest możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.
więcej o Cykl wykładów popularnonaukowych na Wydziale FAIS
Wykłady otwarte "Ars Quaerendi: wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
Calendar Wykłady otwarte

10.01.2018 - 23.05.2018

Cykl poświęcony jest narzędziom i strategiom wyszukiwania informacji, w tym informacji naukowej w zasobach sieci Internet. Wykłady mają charakter otwarty, adresowane są do wszystkich zainteresowanych.
więcej o Wykłady otwarte "Ars Quaerendi: wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie"
Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Calendar Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana

10.08.2017 - 30.09.2018

Biblioteka Jagiellońska (BJ) zaprasza do odwiedzenia wirtualnej wystawy "Bolesław Leśmian (1877-1937 ) - magia słów". W 2017 roku przypada 140. rocznica jego urodzin i 80. rocznica śmierci. "Przygotowaną wystawą chcemy uczcić pamięć poety, dla którego wiersz był nie tylko myślą-obrazem-treścią, ale ponadto samodzielnym tworem słownym, który się z magii słów narodził i tę magię sam uprawia" - czytamy na stronie BJ.
więcej o Wirtualna wystawa o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana
Wkrótce
Wykład otwarty "Raising Assessment Literacy in Translator Education"
Calendar Wykład otwarty

26.04.2018

Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ zaprasza wszystkich studentów na wykład otwarty gościa Katedry, dr Elsy Huertas Barros z University of Westminster, pt. "Raising Assessment Literacy in Translator Education".
więcej o Wykład otwarty "Raising Assessment Literacy in Translator Education"
Wykład JCET
Calendar Wykład JCET

27.04.2018

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET) zaprasza na wykład "Cardiac lymphatics – a new target for prevention of heart failure?", który wygłosi dr Ebba Brakenhielm ( Normandy University i University of Rouen, Francja). Spotkanie odbędzie się w sali Ateńskiej w budynku A Parku Life Science przy ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie. Początek o godz. 9.00.
więcej o Wykład JCET
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim
Calendar Obchody Święta Konstytucji 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim

03.05.2018

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak wraz z Kolegium Rektorskim UJ zapraszają na ceremonię złożenia kwiatów pod pomnikiem Hugona Kołłątaja - współtwórcy pierwszej polskiej ustawy zasadniczej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 na dziedzińcu Collegium Kołłątaja UJ (wejście od ul. Gołębiej).
więcej o Obchody Święta Konstytucji 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim
Uniwersytet u progu niepodległości
Calendar Uniwersytet u progu niepodległości

08.05.2018

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na konferencję naukową z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Uniwersytet u progu niepodległości”, która odbędzie się w auli Collegium Novum. Obradom towarzyszyć będzie otwarcie wystawy pod tą samą nazwą przygotowaną przez Muzeum UJ.
więcej o Uniwersytet u progu niepodległości
Koncert Uniwersytecki auli w Collegium Novum
Calendar Koncert Uniwersytecki auli w Collegium Novum

09.05.2018

Uniwersytet Jagielloński i Filharmonia im. Karola Szymanowskiego zapraszają na Koncert Uniwersytecki. W programie spotkania w auli Collegium Novum znajdą się utwory Mieczysława Wienberga, Marcina Markowicza, Zoltána Kodály’ego i Maurice’a Ravela. Towarzyszący wydarzeniu wykład "Wyspiański – Piłsudski" wygłosi dr hab. Bogdan Tosza. Zniżkowe bilety w cenie 15 zł można odbierać w kasie filharmonii na hasło "pracownik UJ" (ilość ograniczona).
więcej o Koncert Uniwersytecki auli w Collegium Novum
Medical Review – Auschwitz: Medicine Behind the Barbed Wire
Calendar Medical Review – Auschwitz: Medicine Behind the Barbed Wire

09.05.2018

Konferencja organizowana przez Uniwersytet Jagielloński, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz portal Medycyna Praktyczna poświęcona będzie tematyce medycyny w obozach koncentracyjnych.
więcej o Medical Review – Auschwitz: Medicine Behind the Barbed Wire
W Krakowie czuć chemię. Rysujemy układ okresowy pierwiastków
Calendar W Krakowie czuć chemię. Rysujemy układ okresowy pierwiastków

10.05.2018

Pierwsze i jak dotąd jedyne takie wydarzenie organizowane przez Wydziałową Radą Samorządu Studentów Wydziału Chemii UJ. Z okazji uroczystego otwarcia Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego już 10 maja 2018 roku od godziny 10:00 zapraszamy na próbę pobicia rekordu Polski w kategorii największy narysowany kredą znak rozpoznawczy każdego chemika - układ okresowy pierwiastków chemicznych.
więcej o W Krakowie czuć chemię. Rysujemy układ okresowy pierwiastków
Konferencja naukowa z cyklu "Prawne formy ochrony zabytków i opieki nad zabytkami"
Calendar Konferencja naukowa z cyklu

11.05.2018

Przedmiotem tegorocznej konferencji noszącej tytuł „Klasyczne i nowe formy ochrony zabytków w europejskiej przestrzeni dziedzictwa kulturowego” będą zagadnienia związane z prawem ochrony zabytków, historią sztuki, konserwacją zabytków, architekturą, zarządzaniem dziedzictwem kulturowym oraz komparatystyką.
więcej o Konferencja naukowa z cyklu "Prawne formy ochrony zabytków i opieki nad zabytkami"
Regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ
Calendar Regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ

12.05.2018

Regaty ósemek wioślarskich to sportowy akcent corocznego święta Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas tegorocznych obchodów 654. rocznicy powołania do życia naszej uczelni, na jednej z najpiękniejszych tras regatowych, w zakolu Wisły pod Wawelem, o Puchar JM Rektora UJ rywalizować będą przedstawiciele Warszawy, Wrocławia i Krakowa.
więcej o Regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora UJ
Bieg charytatywny BohateRun
Calendar Bieg charytatywny BohateRun

12.05.2018

Stowarzyszenie All In UJ zaprasza na kolejną edycję biegu dla najprawdziwszych bohaterów. Na Kampusie 600-lecia odnowienia UJ kilkuset biegaczy stanie na starcie BohateRun. Będą oni mieli do wyboru jedną z dwóch tras - 5- lub 10-kilometrową oraz sami wybiorą, jaki cel charytatywny wesprą: "Hospicjum św. Łazarza", "Dar serca - fundację dla zwierząt" czy "Fundację wspierania dzieci z chorobami nowotworowymi Wyspy Szczęśliwe".
więcej o Bieg charytatywny BohateRun
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj