Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Trwające
calendar
Meksykańskie skarby Biblioteki Jagiellońskiej

22.11.2023 - 21.12.2023

Z okazji 95. rocznicy nawiązania relacji polsko-meksykańskich wiele instytucji kultury w naszym kraju przygotowało – we współpracy z Ambasadą Meksyku w RP – rozmaite wydarzenia mające uczcić przyjaźń pomiędzy naszymi krajami, a także przybliżyć Polakom Meksyk, jego historię, kulturę oraz sztukę.
więcej o Meksykańskie skarby Biblioteki Jagiellońskiej
calendar
Polsko-ukraińska wystawa plakatów w Bibliotece Wydziału Filologicznego UJ

16.11.2023 - 20.12.2023

Zapraszamy do Biblioteki Wydziału Filologicznego UJ, w której jest prezentowana wystawa plakatów pt. "To co nas łączy… polsko-ukraińskie dziedzictwo kulturowe na plakatach współczesnych ukraińskich artystów". Druk plakatów oraz katalog wystawy zostały sfinansowane ze środków programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Polsko-ukraińska wystawa plakatów w Bibliotece Wydziału Filologicznego UJ
calendar
Rusza 3. edycja Nagrody im. Franka Wilczka

15.11.2023 - 29.02.2024

Już 15 listopada rusza nabór wniosków do 3. edycji Nagrody im. Franka Wilczka skierowanej do młodych polskich naukowców, którzy mogą poszczycić się znaczącymi odkryciami w dziedzinie fizyki, astronomii lub nauk pokrewnych. Zgłoszeń można dokonywać do końca lutego, a na zwycięzcę czeka 12 tys. dolarów.
więcej o Rusza 3. edycja Nagrody im. Franka Wilczka
calendar
Cykl wykładów z okazji 60-lecia Stowarzyszenia Absolwentów UJ

09.11.2023 - 09.05.2024

Prof. Piotr Laidler, w imieniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, gorąco zaprasza do udziału w cyklu wykładów pt. "Poszukiwanie prawdy i służba społeczeństwu" - spotkania z uczonymi w roku jubileuszowym 60-lecia działalności Stowarzyszenia Absolwentów UJ. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 14 grudnia br. w Collegium Novum.
więcej o Cykl wykładów z okazji 60-lecia Stowarzyszenia Absolwentów UJ
calendar
Naukowe Czwartki na WFAIS UJ

19.10.2023 - 18.01.2024

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na nowy cykl warsztatów i wykładów popularnonaukowych adresowanych do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich.
więcej o Naukowe Czwartki na WFAIS UJ
calendar
Wykłady popularnonaukowe z cyklu "Bliżej Nauki"

10.10.2023 - 23.01.2024

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na nowy cykl wykładów popularnonaukowych z cyklu "Bliżej Nauki". Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu, we wtorki o godzinie 18.00, przy ul. prof. Stanisława Łojasiewicza 11. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
więcej o Wykłady popularnonaukowe z cyklu "Bliżej Nauki"
calendar
"Zobacz, by zrozumieć" - pokazy ciekawej chemii

23.09.2023 - 30.01.2024

21 września na Wydziale Chemii UJ rozpoczyna się nowa seria pokazów doświadczeń chemicznych "Zobacz, by zrozumieć - pokazy ciekawej chemii" organizowanych przez Fundację Pro Chemia. Pokazy adresowane są do uczniów liceum (klasy 1-4), którzy realizują chemię w zakresie rozszerzonym. W I semestrze pokazy będą się odbywać w czwartki o godzinie 13.30.
więcej o "Zobacz, by zrozumieć" - pokazy ciekawej chemii
calendar
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

28.10.2022 - 31.12.2023

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków
Wkrótce
calendar
III Charytatywny Turniej Siatkówki

08.12.2023

Zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w III Charytatywnym Amatorskim Turnieju w Piłce Siatkowej. Celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk, promowanie zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim charytatywne wsparcie Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
więcej o III Charytatywny Turniej Siatkówki
calendar
Konferencja "Kompas Farmaceuty - jak odnaleźć się na rynku pracy?"

08.12.2023 - 09.12.2023

Konferencja odbędzie się w ramach projektu "Przyszłość Farmaceuty", który ma za zadanie pomóc studentom oraz farmaceutom w rozeznaniu się na rynku pracy. Podczas akcji zostanie przedstawiony wachlarz możliwości zawodowych w sektorze farmaceutycznym, a także przybliżona będzie istota najczęściej wybieranych ścieżek kariery.
więcej o Konferencja "Kompas Farmaceuty - jak odnaleźć się na rynku pracy?"
calendar
II konferencja projektu społecznego "Seniorpedia.pl - Razem! Chętnie! Wzajemnie!"

12.12.2023

Wydarzenie jest częścią projektu społecznego skierowanego do opiekunów nieformalnych osób starszych. Podczas konferencji wykłady zaprezentują lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholodzy oraz leśnicy. Będą one poświęcone podejmowanym działaniom mającym na celu poprawę jakości życia osób starszych, wdrożenia modelu pozytywnego starzenia oraz pomocy rodzinnym, nieformalnym opiekunom osób starszych, w tym ich dzieciom.
więcej o II konferencja projektu społecznego "Seniorpedia.pl - Razem! Chętnie! Wzajemnie!"
calendar
Spiritus movens polskiej niepodległości? Refleksje w 130 lat od utworzenia Ligi Narodowej

19.01.2024 - 20.01.2024

Sekcja Dziejów Myśli Politycznej oraz Sekcja Historii Walk Polaków o Niepodległość KNHS UJ we współpracy z Korporacją Akademicką Akropolia Cracoviensis serdecznie zapraszają do udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Spiritus movens polskiej niepodległości? Refleksje w 130 lat od utworzenia Ligi Narodowej", która odbędzie się w Krakowie.
więcej o Spiritus movens polskiej niepodległości? Refleksje w 130 lat od utworzenia Ligi Narodowej
calendar
Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku

08.03.2024 - 09.03.2024

Koło Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do uczestnictwa w II Krakowskim Kongresie Historyków Studentów. Tytuł tego rocznej edycji brzmi "Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku". Samo wydarzenie będzie miało charakter naukowej konferencji międzynarodowej.
więcej o Kolonializm i Dekolonizacja od XV do XX wieku
calendar
XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Czasy nowożytne - rewolucja, czy ewolucja?"

22.03.2024 - 23.03.2024

Sekcja Historii Nowożytnej KNHS UJ serdecznie zaprasza wszystkich studentów oraz doktorantów nauk humanistycznych i społecznych do udziału w XIV Ogólnopolskiej Konferencji Historyków Nowożytników "Czasy nowożytne - rewolucja, czy ewolucja?". Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 marca 2024 roku w Krakowie.
więcej o XIV Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Czasy nowożytne - rewolucja, czy ewolucja?"
calendar
Chłopskość - narracje i reorientacje

11.04.2024 - 12.04.2024

Koło Naukowe Historii Literatury Polskiej XX Wieku Uniwersytetu Jagiellońskiego ma przyjemność zaprosić na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową "Chłopskość - narracje i reorientacje".
więcej o Chłopskość - narracje i reorientacje
calendar
XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka w Naukach Społecznych"

13.05.2024 - 14.05.2024

Głównym tematem konferencji pozostaje analiza rynku turystycznego w Polsce i za granicą. Dodatkowym celem będzie zgłębienie aspektów wykorzystania nowoczesnych technologii w sektorze turystycznym, ze szczególnym uwzględnieniem nowych możliwości po pandemii COVID-19. Podczas konferencji zostanie zorganizowana też hybrydowa sesja z cyklu międzynarodowych spotkań Tourism Cafe Lab, w kooperacji z Euro-Asia Tourism Study Association.
więcej o XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka w Naukach Społecznych"
calendar
Manggha and Manga: The Many Faces of Japan

03.10.2024 - 05.10.2024

Konferencja zorganizowana jest w 30. rocznicę powstania Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W 1994 r. w Krakowie otwarte zostało Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, powstałe z inicjatywy Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Katarzyny Zachwatowicz-Wajdy. Nazwa muzeum stanowi hołd dla kolekcjonera dzieł sztuki japońskiej Feliksa Jasieńskiego (1861-1929), który zafascynowany japońskimi drzeworytami przyjął właśnie taki pseudonim artystyczny.
więcej o Manggha and Manga: The Many Faces of Japan
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron