Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Uniwersytecki Test Coopera

28.05.2022

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Określa się ją na podstawie pokonanego dystansu, uwzględniając przy tym wiek i płeć uczestnika.
więcej o Uniwersytecki Test Coopera
calendar
VIII Festiwal Studiów Azjatyckich z Instytutem Konfucjusza w Krakowie

28.05.2022 - 29.05.2022

Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza wszystkich na VIII Festiwal Studiów Azjatyckich, który odbędzie się już w najbliższą sobotę i niedzielę. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji.
więcej o VIII Festiwal Studiów Azjatyckich z Instytutem Konfucjusza w Krakowie
Trwające
calendar
Geopolityka - nauka czy ideologia?

27.05.2022 - 28.05.2022

Koło Myśli Geopolitycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich studentów i doktorantów na ogólnopolską konferencję naukową "Geopolityka - nauka czy ideologia?". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Wydziału Studiów Międzynarodowych i UJ. Głównym celem konferencji jest refleksja nad szeroko pojętą myślą geopolityczną, jej genezą, teorią i praktyką.
więcej o Geopolityka - nauka czy ideologia?
calendar
Badanie EUROSTUDENT - opowiedz nam, co u ciebie

27.05.2022 - 30.06.2022

Uniwersytet Jagielloński, na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN), bierze udział w największym europejskim przedsięwzięciu badawczym dotyczącym życia studentów w formie ankiety internetowej - EUROSTUDENT. Jest to cykliczny projekt, który pozwala na uchwycenie trendów przydatnych w kształtowaniu polityki publicznej.
więcej o Badanie EUROSTUDENT - opowiedz nam, co u ciebie
calendar
Wykłady gościnne prof. Andrésa Martíneza Moscoso

23.05.2022 - 14.06.2022

Wydział Prawa i Administracji zapraszam wszystkich studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego na zajęcia z prof. Andrésem Martínezem Moscoso z Universidad San Francisco de Quito w Ekwadorze, który w tym roku będzie profesorem wizytującym na Wydziale.
więcej o Wykłady gościnne prof. Andrésa Martíneza Moscoso
calendar
Wystawa "Liberatura w Bibliotece Jagiellońskiej, dar Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera"

10.05.2022 - 25.06.2022

Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprezentować na obecnej wystawie ponad 120 niezwykłych obiektów z daru, który otrzymała w 2021 roku od Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera. Kolekcja składa się z 521 egzemplarzy, wśród których znajdują się druki zwarte, czasopisma i druki ulotne, będące liberaturą lub jej dotyczące. Wydarzenie odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
więcej o Wystawa "Liberatura w Bibliotece Jagiellońskiej, dar Katarzyny Bazarnik i Zenona Fajfera"
calendar
Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"

01.05.2022 - 30.11.2022

1 maja br. rozpoczyna się 6. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"
calendar
Wystawa poświęcona twórczości fotograficznej Konrada Pollescha

29.04.2022 - 31.05.2022

"Konrad Karol Pollesch. 50 lat z Uniwersytetem Jagiellońskim" to najnowsza wystawa online prezentująca twórczość wieloletniego pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, artysty fotografika i wykładowcy akademickiego - Konrada Karola Pollescha.
więcej o Wystawa poświęcona twórczości fotograficznej Konrada Pollescha
calendar
Barometr Satysfakcji Studenckiej 2022

12.04.2022 - 11.07.2022

Celem Barometru jest poznanie opinii osób kształcących się w Uniwersytecie Jagiellońskim na temat różnych aspektów studiowania. Zebrane dane pozwolą na rozpoznanie trudności, z jakimi borykają się osoby studiujące na UJ, zidentyfikowanie kwestii wymagających zmiany i podniesienie jakości kształcenia.
więcej o Barometr Satysfakcji Studenckiej 2022
calendar
Niewidzialne Kolokwia - Wspólnota

31.03.2022 - 14.06.2022

Niewidzialne Kolokwia – Colloquia Invisibilia - to cykl spotkań, podczas których przedstawiciele stowarzyszenia Collegium Invisibile (działającego również na Uniwersytecie Jagiellońskim) chcą pochylać się nad wybranymi problemami społecznymi oraz ze świata kultury i nauki, a do dyskusji zapraszają wybitnych ekspertów oraz wszystkich zainteresowanych.
więcej o Niewidzialne Kolokwia - Wspólnota
calendar
25. edycja akcji "Pola Nadziei"

13.03.2022 - 29.05.2022

Od 1998 roku, każdej wiosny odbywają się w Krakowie "Pola Nadziei". Żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na działalność Hospicjum im. św. Łazarza. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem "Jak dobrze, że jesteś".
więcej o 25. edycja akcji "Pola Nadziei"
Wkrótce
calendar
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Szkoła 2022"

01.06.2022

Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ, działające przy Katedrze Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, serdecznie zaprasza pracowników naukowych, studentów, a także nauczycieli na Międzynarodową Konferencję Naukową "Szkoła 2022". Wydarzenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy MS Teams.
więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Szkoła 2022"
calendar
Obywatel w centrum działań e-administracji w Unii Europejskiej

08.06.2022 - 09.06.2022

Konferencja poświęcona jest analizie implementacji i funkcjonowania e-administracji w Polsce i Europie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu cyfryzacji na działania administracji publicznej wobec obywateli. Transformacja cyfrowa administracji postrzegana jest jako odpowiedź na potrzebę dostosowania działań administracji publicznej to zmieniających się potrzeb społeczeństwa.
więcej o Obywatel w centrum działań e-administracji w Unii Europejskiej
calendar
XIII Festiwal Dyplomatyczny

09.06.2022 - 10.06.2022

Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (KSSM UJ) zaprasza na XIII edycję flagowej konferencji naukowej "Festiwal Dyplomatyczny". Wydarzenie odbędzie się w formie online i będzie miało charakter międzynarodowy. Konferencja ma na celu opisanie wydarzeń, wyzwań oraz szans, jakie stoją obecnie przed Unią Europejską oraz w najbliższej przyszłości.
więcej o XIII Festiwal Dyplomatyczny
calendar
Przed nami kolejna edycja konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"

11.06.2022

Już po raz 8. Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WFAIS UJ) zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie "Eksperyment Łańcuchowy" i podjęcia wyzwania: wraz ze swoją drużyną skonstruujcie urządzenie, które do przetransportowania metalowej kulki wykorzysta jak najwięcej zjawisk fizycznych.
więcej o Przed nami kolejna edycja konkursu "Eksperyment Łańcuchowy"
calendar
Laboratorium regionalnych polityk uczenia się przez całe życie. Europejski Okrągły Stół

13.06.2022 - 14.06.2022

Wydarzenie ma na celu omówienie kierunków rozwoju polityki uczenia się przez całe życie (lifelong learning) w odniesieniu do osób dorosłych, a także przedyskutowanie możliwości rozwoju współpracy międzyregionalnej w tym zakresie.
więcej o Laboratorium regionalnych polityk uczenia się przez całe życie. Europejski Okrągły Stół
calendar
X Krajowa Konferencja Nanotechnologii "KK-Nano 2022"

03.07.2022 - 08.07.2022

Konferencja organizowana jest przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a naukowo kierowana przez Komitet Naukowy składający się z wybitnych ekspertów w dziedzinie nanotechnologii reprezentujących 18 instytucji badawczych z całej Polski.
więcej o X Krajowa Konferencja Nanotechnologii "KK-Nano 2022"
calendar
5. międzynarodowa konferencja „Cosmology School - Introduction to Cosmology”

16.07.2022 - 31.07.2022

Cosmology School jest jedyną odbywającą się w Polsce szkołą skierowaną do młodych astronomów i fizyków zainteresowanych kosmologią obserwacyjną. Formuła szkoły łączy zarówno wykłady, praktyczne warsztaty oraz sesje studenckie. W ramach sesji wykładowych zostaną przedstawione teoretyczne podstawy zagadnień rozważanych przez kosmologów, ale większość wykładów będzie się skupiać na badaniach obserwacyjnych.
więcej o 5. międzynarodowa konferencja „Cosmology School - Introduction to Cosmology”
calendar
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Ciało"

28.09.2022 - 29.09.2022

Koło Naukowe Dziedzictwa Antyku UJ zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Ciało", która odbędzie się online. Tematem wydarzenia jest ciało i jego miejsce w kulturze antycznej oraz jej recepcji. Organizatorzy ogłaszają nabór referatów naukowych w języku polskim i angielskim odnoszących się do przewodniego tematu konferencji. Czas trwania prezentacji nie powinien przekraczać 15 minut.
więcej o Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Ciało"
calendar
Oblicza postpamięci 5 - konflikty czy negocjacje?

25.10.2022 - 26.10.2022

Instytut Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, pod patronatem Sekcji Badań nad Dziedzictwem i Pamięcią Kulturową Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji "Oblicza postpamięci 5 - konflikty czy negocjacje?". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
więcej o Oblicza postpamięci 5 - konflikty czy negocjacje?
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron