Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Uroczyste wręczenie stypendiów upamiętniających dwoje młodych matematyków

06.10.2022

W czasie tegorocznej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zostaną przyznane stypendia upamiętniające dwoje młodych matematyków, których łączy to, że oboje stali się ofiarami brutalnej przemocy, chociaż ich śmierć dzieli niemal dokładnie ćwierć wieku.
więcej o Uroczyste wręczenie stypendiów upamiętniających dwoje młodych matematyków
Trwające
calendar
Rekrutacja do Szkół Praw Obcych

20.09.2022 - 31.01.2023

Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych UJ zaprasza do uczestnictwa w programach praw obcych wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją znajomość zagranicznych systemów prawnych, poznać specjalistyczne języki prawnicze i zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.
więcej o Rekrutacja do Szkół Praw Obcych
calendar
Camera Jagellonica 2022

19.09.2022 - 31.10.2022

Ruszył nabór zgłoszeń do szóstej edycji konkursu Camera Jagellonica, w którym nagradzane są fotografie i filmy. Oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace w kategorii "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Hasło to zapowiada Rok Kopernikański upamiętniający przypadającą w 2023 roku w 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika.
więcej o Camera Jagellonica 2022
calendar
Konkurs <span lang="en">Teaching Slam </span> – forum wymiany dobrych praktyk w dydaktyce akademickiej

06.09.2022 - 06.10.2022

Trwa nabór zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu, którego celem jest podnoszenie jakości kształcenia poprzez promocję nowatorskich rozwiązań w dydaktyce akademickiej wśród nauczycieli akademickich i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Konkurs Teaching Slam – forum wymiany dobrych praktyk w dydaktyce akademickiej
calendar
"Bez iluzji". Wystawa prac Adama Korpaka

05.09.2022 - 27.11.2022

W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius już po raz trzeci zaprezentowana zostanie wystawa prac Adama Korpaka, znakomitego polskiego artysty mieszkającego od 1974 roku w Finlandii, gdzie konsekwentnie i z sukcesem rozwinął swoją karierę jako ilustrator prasowy i książkowy, a także fotograf i projektant.
więcej o "Bez iluzji". Wystawa prac Adama Korpaka
calendar
Wystawa "Kobiety pod znakiem Krzyża. Ormiańskie benedyktynki ze Lwowa i ich duchowość"

12.08.2022 - 12.11.2022

Najnowsza wystawa w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius prezentuje unikatową kulturę duchowej żeńskiej, katolickiej wspólnoty mniszej, która powstała na przełomie wieków XVII i XVIII we Lwowie wśród tamtejszych Ormian. Ilustruje dziedzictwo kulturowe jednej z najbardziej aktywnych mniejszości narodowej w dawnej Polsce i pokazuje udział kobiet w jego wytworzeniu.
więcej o Wystawa "Kobiety pod znakiem Krzyża. Ormiańskie benedyktynki ze Lwowa i ich duchowość"
calendar
Czy jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne?

29.06.2022 - 31.12.2022

Zapraszamy do zapoznania się z e-materiałami o profilaktyce chorób cywilizacyjnych przygotowanymi przez prof. Tomasza Klupę z Wydziału Lekarskiego UJ CM. Dowiedzieć się z nich można m.in., jak przy odrobinie wysiłku zapobiegać cukrzycy. Dla pracowników UJ istnieje możliwość zadawania pytań prof. Tomaszowi Klupie, który pełni też funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. diabetologii.
więcej o Czy jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne?
calendar
Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"

01.05.2022 - 30.11.2022

1 maja br. rozpoczyna się 6. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"
Wkrótce
calendar
Tutaj mamy Bliski Wschód - ziemię poezji i smutku, wolnych wierszy i niewolnych poetów

07.10.2022

W weekend 7-9 października odbywać się będą kolejne wydarzenia z serii Krakowskich Nocy – tym razem czeka będzie to Noc Poezji, której motywem przewodnim w bieżącym roku jest szeroko pojmowana wolność. Koło Naukowe Iranistyki UJ z tej okazji organizuje spotkanie: "Tutaj mamy Bliski Wschód - ziemię poezji i smutku, wolnych wierszy i niewolnych poetów", w trakcie którego uczestnicy pochylą się nad motywem wolności w poezji perskiej.
więcej o Tutaj mamy Bliski Wschód - ziemię poezji i smutku, wolnych wierszy i niewolnych poetów
calendar
<span lang="en">Human Week</span> - IV Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego

10.10.2022 - 14.10.2022

Podczas tegorocznego Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego zapraszamy wszystkich do fascynującej podróży w przeszłość, a konkretnie w czasy, w których żył i pracował pionier polskiej psychiatrii humanistycznej, profesor Antoni Kępiński. W tym roku obchodzimy 50. rocznicę śmierci tego jednego z najwybitniejszych polskich psychiatrów oraz kierownika krakowskiej Kliniki Psychiatrii.
więcej o Human Week - IV Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego
calendar
Nabór do Chórów Akademickich UJ

10.10.2022 - 18.10.2022

Lubisz śpiewać? Śpiewaj z nami! Chóry Akademickie Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do wspólnego śpiewania. Uczestnicz z nami w życiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, najważniejszych uroczystościach, wspaniałych koncertach i innych projektach artystycznych.
więcej o Nabór do Chórów Akademickich UJ
calendar
Promocja książki "Międzyliteratura jako przestrzeń dialogu"

11.10.2022

Zapraszamy na dyskusję panelową na temat książki "Międzyliteratura jako przestrzeń dialogu. Studia dedykowane pamięci Profesor Anny Pilch". W rozmowie udział wezmą: prof. Adam Dziadek (UŚ), dr hab. Joanna Hobot-Marcinek, prof. UJ, dr Bronisław Maj (UJ). Prowadzenie dr hab. Sebastian Borowicz oraz dr Anna Włodarczyk.
więcej o Promocja książki "Międzyliteratura jako przestrzeń dialogu"
calendar
Promocja dwóch tomów edycji krytycznej "Dzieł literackich" S. Przybyszewskiego

12.10.2022

​Rozmowa z prof. Gabrielą Matuszek-Stec, autorką opracowania tomu 1. oraz redaktorką naukową całej edycji oraz prof. Ewą Skorupą, autorką opracowania tomu 3. Rozmowę poprowadzi dr hab. Mateusz Skucha. Utwory Chopina zagra Michał Rzepkowski.
więcej o Promocja dwóch tomów edycji krytycznej "Dzieł literackich" S. Przybyszewskiego
calendar
Forum Neuronus

15.10.2022 - 17.10.2022

12. edycja konferencji Neuronus 2022 IBRO Neuroscience Forum organizowanej przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Neuronaukowców “NEURONUS” oraz pracowników Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii UJ i Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego UJ.
więcej o Forum Neuronus
calendar
XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Turystyka w Naukach Społecznych

17.10.2022 - 18.10.2022

Instytut Przedsiębiorczości UJ zaprasza na 12. edycję międzynarodowej konferencji naukowej Turystyka w Naukach Społecznych, która odbędzie się w dniach 17-18 października 2022 w Białce Tatrzańskiej. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział w Szczecinie oraz Euro-Asia Tourism Studies Association.
więcej o XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Turystyka w Naukach Społecznych
calendar
"Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

18.10.2022 - 20.10.2022

Konferencja organizowana jest z okazji 150-lecia Polskiej Akademii Umiejętności. Wezmą w niej udział osoby cieszące się najwyższym autorytetem w różnych dziedzinach nauki, w większości członkowie Polskiej Akademii Umiejętności. Przedstawią oni najnowsze osiągnięcia w swoich dyscyplinach, które złożą się na diagnozę dotyczącą stanu społeczeństwa międzynarodowego w sytuacji pandemii, kryzysu ekologicznego i zachwiania tradycyjnych wartości.
więcej o "Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa
calendar
Wykład "Strategia inteligentnej specjalizacji - perspektywa akademicka"

19.10.2022

Wykład pt. "Smart specialisation strategy – the academic perspective" wygłosi profesor Dominique Foray (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne, Politechnika Federalna w Lozannie, Szwajcaria), który jest twórcą koncepcji inteligentnych specjalizacji i jednym z czołowych teoretyków ekonomii wiedzy i gospodarki opartej na wiedzy. Wykład będzie można oglądać także online.
więcej o Wykład "Strategia inteligentnej specjalizacji - perspektywa akademicka"
calendar
IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski

19.10.2022 - 22.10.2022

Jesienią, w dniach 19-22 października 2022 roku, w Krakowie odbędzie się ważne dla świata nauki międzynarodowe wydarzenie, czyli IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, pod honorowym patronatem marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Grodzkiego oraz prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
więcej o IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron