Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wybrany Dzień
calendar
Szkoły zimowe Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju UJ

02.02.2023 - 13.02.2023

Nadciągają szkoły zimowe! Dwa programy projektu Spinaker – Intensywne Międzynarodowe Programy Nauczania w tematyce Complexity rozpoczną się już 13 lutego: Winter School I: Research in the Complex World - Methods and Cases oraz Winter School II: Introduction to Understanding the Complex World.
więcej o Szkoły zimowe Centrum Studiów Międzynarodowych i Rozwoju UJ
Trwające
calendar
Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

27.01.2023 - 01.03.2023

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w Mistrzostwach Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie o Puchar Rektora i Puchar Dziekana, które zostaną rozegrane na stoku w SKI Spytkowice - "Kompleks Beskid".
więcej o Mistrzostwa UJ w narciarstwie alpejskim i snowboardzie
calendar
Wystawa zbiorów zakupionych z funduszu Anny Łysiak i Lidii Procyk

19.01.2023 - 24.02.2023

​W 2021 roku Biblioteka Jagiellońska otrzymała darowiznę od Anny Łysiak i Lidii Procyk przeznaczoną na zakup zbiorów specjalnych, ochronę zbiorów bibliotecznych przed zniszczeniem oraz działalność wydawniczą. Z tego funduszu zakupiła 55 woluminów starych druków oraz 50 jednostek bibliotecznych zbiorów rękopiśmiennych.
więcej o Wystawa zbiorów zakupionych z funduszu Anny Łysiak i Lidii Procyk
calendar
Krakowskie Konferencje Naukowe 2023

18.01.2023 - 03.02.2023

Po raz 13. rusza inicjatywa Krakowskie Konferencje Naukowe, która skierowana jest do podmiotów organizujących konferencje naukowe w Krakowie, chcących promować miasto jako ośrodek naukowy. Kwota ogólna przeznaczona na realizację programu w 2023 roku wynosi 250 tys. złotych. Nabór wniosków trwa do 3 lutego br. Zadanie realizowane jest przez Urząd Miasta Krakowa oraz Polską Akademię Umiejętności (PAU).
więcej o Krakowskie Konferencje Naukowe 2023
calendar
"Na pograniczu światów vol. 2: Natura rzeczy" - wystawa w CEP UJ

13.01.2023 - 28.02.2023

W Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ po raz drugi zagości wystawa malarstwa inspirowanego przyrodą i naukami przyrodniczymi. Uczestniczący w niej artyści z Wrocławia i Krakowa odnoszą się w swoich pracach m.in. do wybranych obiektów z kolekcji uniwersyteckiej CEP UJ oraz kolekcji ogrodów botanicznych, a zatem do eksponatów zoologicznych, paleontologicznych, mineralogicznych, botanicznych i archeologicznych.
więcej o "Na pograniczu światów vol. 2: Natura rzeczy" - wystawa w CEP UJ
calendar
"Wesoła wczoraj i dziś". Historia krakowskiej medycyny na fotografiach

17.11.2022 - 28.02.2023

Pierwszy na świecie zabieg resekcji żołądka czy pionierskie prace nad tomografią rentgenowską to tylko przykładowe odkrycia lekarzy związanych z Collegium Medicum UJ. W krakowskim Muzeum Fotografii MuFo prezentowana będzie wystawa plenerowa, która ma upamiętniać ich dokonania. Ekspozycja rozpoczyna prezentację szlaku historyczno-kulturowego Via Medicorum, który powstaje na Wesołej, części miasta ściśle związanej z historią krakowskiej medycyny.
więcej o "Wesoła wczoraj i dziś". Historia krakowskiej medycyny na fotografiach
calendar
Luzytanie na Indyjskim Szlaku. <span lang="es">Camões</span> i morska epopeja Portugalczyków

28.10.2022 - 31.12.2023

Niniejsza wystawa w formacie wirtualnym powstała z okazji 450. rocznicy wydania drukiem portugalskiej epopei narodowej autorstwa Luísa Vaz de Camõesa (1524?-1580), zatytułowanej w oryginale "Os Lusíadas" (tytuł wyd. pol. z 1995 r. "Luzytanie"), przypadającej w 2022 roku. Ponadto stanowi wydarzenie towarzyszące jubileuszowi 130-lecia istnienia Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Luzytanie na Indyjskim Szlaku. Camões i morska epopeja Portugalczyków
Wkrótce
calendar
Zapisy na wykłady z cyklu "Artes Liberales"

03.02.2023 - 01.03.2023

3 lutego o godzinie 12.00 rozpoczynają się zapisy na wykłady z cyklu "Artes Liberales" na semestr letni roku akademickiego 2022/2023. Są to wykłady przeznaczone dla ogółu studentów i doktorantów. Wykłady będą odbywać się w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Zapisy na poszczególne wykłady prowadzone są poprzez rejestrację żetonową za pośrednictwem USOSweb.
więcej o Zapisy na wykłady z cyklu "Artes Liberales"
calendar
"Dlaczego nadal interesuje nas Mikołaj Kopernik?" - wykład prof. Michała Kokowskiego

16.02.2023

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Krakowie, organizowanych z okazji przypadającej w 2023 roku 550. rocznicy urodzin wybitnego astronoma oraz z okazji 150-lecia pierwszego publicznego posiedzenia Akademii Umiejętności.
więcej o "Dlaczego nadal interesuje nas Mikołaj Kopernik?" - wykład prof. Michała Kokowskiego
calendar
Szkoła Zimowa WBBB UJ

22.02.2023 - 24.02.2023

W lutym na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się L Szkoła Zimowa poświęcona biologii i terapii nowotworów na poziomie molekularnym. Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji zarówno naukowców jak i doktorantów oraz studentów zainteresowanych tą tematyką.
więcej o Szkoła Zimowa WBBB UJ
calendar
Stoiska UJ na wiosennych targach edukacyjnych

01.03.2023 - 22.03.2023

Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny weźmie udział w targach edukacyjnych, podczas których kandydaci na studia będą mogli poznać ofertę edukacyjną najstarszej uczelni w Polsce. Obecni na targach pracownicy uczelni udzielą informacji o zasadach kwalifikacji, harmonogramie i sposobie rekrutacji na studia, przywilejach oferowanych olimpijczykom i konkursowiczom oraz wiele innych praktycznych informacji dotyczących studiowania.
więcej o Stoiska UJ na wiosennych targach edukacyjnych
calendar
<span lang="en">Demo Day</span> Innowacji 4.0

09.03.2023

Centra Transferu Technologii pięciu największych krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego wspólnie organizują wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu będzie można zapoznać się z opracowywanymi przez te ośrodki innowacjami.
więcej o Demo Day Innowacji 4.0
calendar
Pirates, corsairs, filibusters, privateers, and Watergeuzen from antiquity to contemporary times

10.03.2023

Interdyscyplinarna konferencja online poświęcona jest wszystkim aspektom piractwa w historii, za wyjątkiem naruszeń prawa autorskiego. Wystąpienia mogą dotyczyć historii piractwa, sztuki poświęconej piratom, życiu i działalności piratów, a także przedstawień piractwa w literaturze i filmie.
więcej o Pirates, corsairs, filibusters, privateers, and Watergeuzen from antiquity to contemporary times
calendar
Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego

24.03.2023

Jak co roku w okresie wiosennym Uniwersytet Jagielloński organizuje Dzień Otwarty UJ. To szczególne wydarzenie na najstarszej polskiej uczelni, podczas którego przedstawiona zostanie bogata oferta dydaktyczna na rok akademicki 2023/2024.
więcej o Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego
calendar
Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie

19.04.2023

Trwa nabór tekstów do monografii i zgłoszeń do czynnego udziału w sesji posterowej podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Młodzi o Sporcie" organizowanej przez Koło Naukowe Managerów Sportu UJ oraz Instytut Przedsiębiorczości UJ. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest zarządzanie zmianą. Organizatorzy akceptują jednak prace o szerokiej tematyce łączącej nauki społeczne i humanistyczne ze sportem.
więcej o Druga strona medalu - zarządzanie zmianą w sporcie
calendar
April Conference Fifteen: Humanity, Humanities

20.04.2023 - 22.04.2023

W roku 1978 Jerzy Strzetelski i Zygmunt Mazur z Instytutu Filologii Angielskiej (IFA) UJ zorganizowali konferencję, która zapoczątkowała cykl organizowanych co trzy lata spotkań naukowych, znanych jako „April Conference”. W 2023 r. po raz piętnasty IFA UJ zgromadzi uczonych z różnych obszarów anglistyki i amerykanistyki: literaturoznawstwa, językoznawstwa ogólnego i stosowanego, przekładoznawstwa, kulturoznawstwa, metodyki nauczania j. angielskiego i innych. Tegoroczne wydarzenie zatytułowane jest Humanity/Humanities
więcej o April Conference Fifteen: Humanity, Humanities
calendar
Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"

22.04.2023

Głównym celem studencko-doktoranckiej konferencji naukowej jest walka ze stereotypem ograniczającym pole badawcze nauk pomocniczych historii do tematyki mediewistycznej oraz nowożytniczej. Źródła historyczne oferują tymczasem równie ciekawą perspektywę na dziedzictwo XIX oraz XX stulecia. Dokument, pieczęć, banknot, strój, plakat, pocztówka, czy fotografia - to tylko niektóre inspiracje.
więcej o Konferencja "Nauki pomocnicze historii w badaniach nad XIX oraz XX wiekiem"
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron