Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

28
piątek
28.04.2017
Dodaj nowe wydarzenie
Wybrany Dzień
Wykład JCET
Calendar Wykład JCET

28.04.2017

Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET) zaprasza na wykład "Recreating complex vascularized tissue microenvironments in vitro", który wygłosi prof. Christopher Hughes (Department of Molecular Biology and Biochemistry, University of California, Irvine, USA). Naukowiec jest pionierem badań farmakologicznych w układach mikroprzepływowych odtwarzających struktury mikrokrążenia narządów lub guzów nowotworowych.
więcej o Wykład JCET
Trwające
VIII Ogólnopolska Konferencja Turkologiczna
Calendar VIII Ogólnopolska Konferencja Turkologiczna

27.04.2017 - 28.04.2017

Będzie to już kolejne z cyklicznych spotkań polskich naukowców, odbywających się rotacyjnie od 2007 roku w ośrodkach turkologicznych w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Tym razem partnerami organizacyjnymi i współgospodarzami będą także Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koło Naukowe Turkologów UJ.
więcej o VIII Ogólnopolska Konferencja Turkologiczna
Wystawa "Od radiowęzłów do rozgłośni uniwersyteckiej. Alma Radio 1957-1993"
Calendar Wystawa

22.04.2017 - 31.05.2017

Wystawa prezentuje historię uniwersyteckiej radiostacji, przypomina sylwetki osób z nią związanych oraz przedstawia treści programowe transmitowane przez rozgłośnię. Tłem tej opowieści są wydarzenia lat 1957-1993, widziane najpierw przez pryzmat radiowęzłów w domach studenckich uczelni, a od 1974 r. Studia Radiowego UJ Alma Radio.
więcej o Wystawa "Od radiowęzłów do rozgłośni uniwersyteckiej. Alma Radio 1957-1993"
Wystawa "Słownik kolumbianizów"
Calendar Wystawa

21.04.2017 - 20.05.2017

Dla wszystkich pasjonatów języka hiszpańskiego Ambasada Kolumbii w Polsce przygotowała, we współpracy z Instytutem Cervantesa w Krakowie oraz Biblioteką Jagiellońską, wystawę prezentującą 24 strony "Słownika kolumbianizmów" - jeden plakat odpowiada jednej literze alfabetu - będącą zaledwie próbką ogromnego projektu, który ma na celu zbadanie kolumbijskiego dorobku językowego.
więcej o Wystawa "Słownik kolumbianizów"
Wystawa "Między domem a namiotem. Chrześcijanie w Kurdystanie"
Calendar Wystawa

07.04.2017 - 30.05.2017

Na wystawie prezentowane są fotografie Krzysztofa Lalika. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu badawczego finansowanego ze środków NCN "Jak uczynić głos słyszalnym? Ciągłość i przemiany kurdyjskiej kultury w perspektywie postkolonialnej".
więcej o Wystawa "Między domem a namiotem. Chrześcijanie w Kurdystanie"
Rekrutacja do Szkoły Prawa Amerykańskiego
Calendar Rekrutacja do Szkoły Prawa Amerykańskiego

04.04.2017 - 06.07.2017

Rozpoczęła się rekrutacja do Szkoły Prawa Amerykańskiego na rok akademicki 2017/2018. Głównym zadaniem Szkoły jest umożliwienie polskim studentom pogłębienia znajomości prawniczego języka angielskiego, jak również uzyskania specjalistycznych umiejętności oraz wiedzy o systemie prawnym oraz politycznym USA.
więcej o Rekrutacja do Szkoły Prawa Amerykańskiego
Konkurs fotograficzny pt. „Natura a człowiek"
Calendar Konkurs fotograficzny pt. „Natura a człowiek

23.03.2017 - 28.04.2017

Konkurs odbywa się w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie. Nagrody przyznane zostaną w kategoriach: młodzież ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorośli.
więcej o Konkurs fotograficzny pt. „Natura a człowiek"
Rekrutacja do badań nad dwujęzycznością
Calendar Rekrutacja do badań nad dwujęzycznością

20.03.2017 - 30.06.2017

Laboratorium działające przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego poszukuje osób chętnych do udziału w badaniach nad dwujęzycznością.
więcej o Rekrutacja do badań nad dwujęzycznością
Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"
Calendar Cykl wykładów popularnonaukowych

07.03.2017 - 23.05.2017

Wszystkich zafascynowanych nauką zapraszamy do udziału w wykładach popularnonaukowych z cyklu "Bliżej Nauki", które odbywają się na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego we wtorki o godzinie 18.15, 2 razy w miesiącu. Po wykładzie jest możliwość zadania pytań lub też indywidualnego spotkania z prelegentem. Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne.
więcej o Cykl wykładów popularnonaukowych "Bliżej Nauki"
Paris - New York
Calendar Paris - New York

03.03.2017 - 03.05.2017

Wystawa fotografii autorstwa prof. Piotra Sztompki wprowadza w atmosferę dwóch wielkich metropolii - Paryża i Nowego Jorku, na równi fascynujących, ale z zupełnie różnych powodów.
więcej o Paris - New York
Wykłady "Ars Quaerendi"
Calendar Wykłady

11.01.2017 - 17.05.2017

Dyrekcja Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na kontynuację cyklu wykładów otwartych "Ars Quaerendi: Wyszukiwanie informacji - narzędzia i strategie", które poświęcone są narzędziom i strategiom wyszukiwania informacji, w tym informacji naukowej w zasobach sieci Internet. Wykłady mają charakter otwarty i adresowane są do wszystkich zainteresowanych.
więcej o Wykłady "Ars Quaerendi"
Wkrótce
Weekendowe warsztaty maturalne z chemii
Calendar Weekendowe warsztaty maturalne z chemii

29.04.2017 - 30.04.2017

„Weekendowe warsztaty maturalne” to inicjatywa powstała w odpowiedzi na liczne głosy uczniów mówiące o potrzebie powtórki całości materiału tuż przed egzaminem maturalnym. Warsztaty odbędą się 29 i 30 kwietnia 2017 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Weekendowe warsztaty maturalne z chemii
Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur
Calendar Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur

29.04.2017 - 24.09.2017

Biuro Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego (BS UJ) zaprasza społeczność akademicką UJ do czarteru dwóch łodzi uniwersyteckich - Jagiellonki i Jadwigi, które stacjonują w przystani w Wilkasach koło Giżycka. W sezonie żeglarskim, który trwa od maja do września, rejsy trwają 7 lub 14 dni. Warunkiem koniecznym korzystania z jachtów jest posiadanie przez sternika co najmniej uprawnień żeglarza jachtowego.
więcej o Wyczarteruj uniwersytecką łódź i odkryj piękno Mazur
Zbaw nas ode złego... Zwyczaje i akcesoria apotropaiczne w cywilizacjach świata
Calendar Zbaw nas ode złego... Zwyczaje i akcesoria apotropaiczne w cywilizacjach świata

05.05.2017 - 07.05.2017

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ i Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ zapraszają na II konferencję demonologiczną "Zbaw nas ode złego… Zwyczaje i akcesoria apotropaiczne w cywilizacjach świata", która odbędzie się w dniach 5-7 maja 2017 r. w Krakowie.
więcej o Zbaw nas ode złego... Zwyczaje i akcesoria apotropaiczne w cywilizacjach świata
(Bez)kres romantyzmu. Nowoczesność w romantyzmie - romantyzm  w nowoczesności
Calendar (Bez)kres romantyzmu. Nowoczesność w romantyzmie - romantyzm  w nowoczesności

08.05.2017

Katedra Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu i Katedra Krytyki Współczesnej zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej: (Bez)kres romantyzmu. Nowoczesność w romantyzmie - romantyzm w nowoczesności, która odbędzie się 8 maja 2017 r. na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o (Bez)kres romantyzmu. Nowoczesność w romantyzmie - romantyzm  w nowoczesności
Zwiedź tajemnicze wnętrza jednej z największych bibliotek w Polsce
Calendar Zwiedź tajemnicze wnętrza jednej z największych bibliotek w Polsce

08.05.2017 - 15.05.2017

Magazyny, Pracownie Konserwacji, Reprografii i Oddziału Zbiorów Cyfrowych oraz Klinika Papieru - między innymi te niedostępne na co dzień miejsca będzie można zwiedzić z przewodnikiem podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej. W programie znalazły się również interesujące warsztaty dla studentów, bibliotekarzy i seniorów. Szczegółowy harmonogram publikujemy pod plakatem promującym wydarzenie.
więcej o Zwiedź tajemnicze wnętrza jednej z największych bibliotek w Polsce
Zbiory snów nieznanych - nietypowe zbiory BJ
Calendar Zbiory snów nieznanych - nietypowe zbiory BJ

08.05.2017 - 26.05.2017

Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej zaprasza na otwarcie wystawy "Zbiory snów nieznanych - nietypowe zbiory BJ", które odbędzie się 8 maja o godz. 16.00 w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej. Ekspozycję będzie można zwiedzać w dniach 9-26 maja br. w godzinach: . pon. 10.00-17.00, wt.-pt. 10.00-15.00.
więcej o Zbiory snów nieznanych - nietypowe zbiory BJ
Wiosenna Wampiriada na UJ. Przyjdź i daj impuls do życia
Calendar Wiosenna Wampiriada na UJ. Przyjdź i daj impuls do życia

09.05.2017 - 17.09.2017

"Daj imPuls do życia" - to hasło wiosennej edycji Wampiriady na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obok najważniejszego celu, jakim jest zebranie jak największej ilości krwi, wydarzenie ma za zadanie promocję idei krwiodawstwa wśród młodych ludzi. Niezależne Zrzeszenie Studentów UJ stara się upowszechniać akcję nie tylko na uczelni, ale również wśród mieszkańców Krakowa.
więcej o Wiosenna Wampiriada na UJ. Przyjdź i daj impuls do życia
Koncert Uniwersytecki
Calendar Koncert Uniwersytecki

10.05.2017

O godzinie 19.00 w auli Collegium Novum UJ wystąpi Kim-Manz Duo, czyli Kim Goun (fortepian) i Dominik Manz (wiolonczela), laureaci XIX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Wykład wygłosi prof. dr hab. Marek Drwięga.
więcej o Koncert Uniwersytecki
Prawo ochrony dóbr kultury, jako narzędzie innowacyjności turystycznej w strukturach lokalnych
Calendar Prawo ochrony dóbr kultury, jako narzędzie innowacyjności turystycznej w strukturach lokalnych

12.05.2017

Koło Naukowe Prawnej Ochrony Dóbr Kultury Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić na III Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu "Prawne formy ochrony zabytków i opieki nad zabytkami". Celem wydarzenia jest interdyscyplinarne spojrzenie na zagadnienia związane ochroną zabytków oraz wartością, jaką niesie ona ze sobą dla atrakcyjności turystycznej regionów.
więcej o Prawo ochrony dóbr kultury, jako narzędzie innowacyjności turystycznej w strukturach lokalnych
III Studencka Konferencja Genetyczna "Genomica"
Calendar III Studencka Konferencja Genetyczna

12.05.2017 - 13.05.2017

To wspólna inicjatywa studentów dwóch kół: Koła Naukowego Genetyki działającego na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ oraz Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „Mygen” funkcjonującego na sąsiednim Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Projekt ten powstał z chęci zorganizowania sympozjum stricte genetycznego zrzeszającego młodych ludzi z całego kraju, których wspólną pasją jest genetyka.
więcej o III Studencka Konferencja Genetyczna "Genomica"
Powrót do góry

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj