Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190111

Noc Biologów 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

Data: 11.01.2019
Organizator: Wydział Biologii UJ
Witryna internetowa: www.nocbiologow.home.pl
Noc Biologów 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz ósmy uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów. Wydarzenia organizowane są w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku oraz Instytutu Botaniki na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ.

Tegoroczna Noc Biologów odbędzie się pod hasłem "Biologia dla zdrowia". Uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z biochemią, biologią komórki, immunologią, endokrynologią, fizjologią rozrodu, antropologii, neurofizjologii, anatomią porównawczą, biologią bezkręgowców, entomologią, ewolucją strategii życiowych, ekologią oraz tematyką związaną z światem roślin.

Wszyscy chętni bedą mogli wziąć udział w wykładach i prezentacjach na temat szczepionek, roślin leczniczych i prozdrowotnych oraz jadalnych dzikich roślin występujących w Polsce, a także uczestniczyć w warsztatach, na których poznają m.in. tajemnicę podwójnej helisy, budowę krwi oraz dowiedzą się czym jest i jak działa pamięć immunologiczna.

Zorganizowane zostanie także "spotkanie ze zwierzakami", na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będzie można spojrzeć prosto w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor.

Noc Biologów to propozycja zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Obejmuje zarówno formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program zawiera zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z pokazami terenowymi, jak również zajęcia popołudniowe, prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne są na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl. Program wydarzenia jest na bieżąco aktualizowany.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj