Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200313

IV Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej PTSF

Data: 13.03.2020 - 15.03.2020
Organizator: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
Kontakt: media.cracow@ptsf.pl
Witryna internetowa: ptsf.pl
IV Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej PTSF

W Krakowie odbędzie się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Opieki Farmaceutycznej organizowanego przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. W tym roku skupi się on na temacie "Opieka farmaceutyczna w astmie i PoChP. Wykorzystanie urządzeń medycznych". Wydarzeniu będzie towarzyszyła Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Rozwój nowoczesnej technologii w opiece farmaceutycznej w Polsce i na świecie" i VII Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej.

Ogólnopolski Konkurs Opieki Farmaceutycznej to idea mająca na celu skonfrontowanie i poszerzenie umiejętności studentów. Uczestnicy konkursu mierzą się z przypadkami pacjentów, proponując optymalne rozwiązanie problemu. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie idei opieki farmaceutycznej w Polsce oraz podkreślenie jej istoty. Konkurs podejmie temat opieki farmaceutycznej w astmie i POChP przy wykorzystaniu urządzeń medycznych. Mogą wziąć w nim udział studenci IV i V roku.

Wydarzeniu towarzyszył będzie Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci sprawdzą własne umiejętności teoretyczne i praktyczne w zakresie przygotowania leku recepturowego. Sprawność oraz dokładność w jego wykonywaniu zostanie dokładnie oceniona przez komisję konkursową. Skierowany jest on do studentów III, IV oraz V roku. Część konferencyjna przybliży słuchaczom ścieżki rozwoju najnowszych technologii medycznych oraz sposoby ich wykorzystania. Poruszona zostanie także kwestia roli opieki farmaceutycznej. Przewidziane są następujące wykłady: E-zdrowie i telemedycyna przyszłością nowoczesnej opieki farmaceutycznej, dr Piotr Soszyński - mHealth w Polsce i na świecie, Sławomir Kmak - Druk 3D - nowe możliwości w medycynie i farmacji, dr Witold Jamróz - Rozwój technologii w opatrunkach.

Po konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej ptsf.pl oraz Facebooku.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj