Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20200819

"5 na dobry początek" - bieg charytatywny na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Data: 19.08.2020 - 04.10.2020
Organizator: UJ Collegium Medicum
Witryna internetowa: https://bieg.cm-uj.krakow.pl

Ruszyły zapisy do szóstej edycji biegu „5 na dobry początek” o puchar dziekana Wydziału Farmaceutycznego pod patronatem Prorektora UJ ds. Collegium Medicum. W tym roku bieg będzie miał charakter wirtualny i potrwa od 2 do 4 października. Celem wydarzenie jest zebranie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu dla Oddziału Ortopedii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

 

- Przez pięć lat, na początku października spotykaliśmy się na krakowskich Błoniach, aby wspólnie rozpocząć nowy rok akademicki i promować aktywny tryb życia. W tym roku miało być podobnie, ale pandemia pokrzyżowała nam plany. Mając na względzie bezpieczeństwo, postanowiliśmy zmienić formułę wydarzenia i zorganizować bieg wirtualny – mówi prof. Jacek Sapa, dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM, pomysłodawca i organizator biegu. – Dodatkowo w tym roku łączymy biegową pasję z pomaganiem i zbieramy fundusze na sprzęt medyczny dla  Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

W biegu mogą wziąć udział biegacze z całej Polski, którzy w dniach 2-4 października pokonają dystans 5 kilometrów i wyniki prześlą na specjalny panel wyników na stronie datasport.pl

Opłaty rejestracyjne (minimalna opłata rejestracyjna wynosi 20 zł) zostaną przekazane na konto Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu na zakup specjalistycznego sprzętu – instrumentarium operacyjnego do przeprowadzania osteotomii okołopanewkowej metodą Ganza, która stosowana jest tylko w wybranych ośrodkach w Europie, a także monitor żył na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Potrzebna suma to 30-40 tys. zł.

Więcej informacji: bieg.cm-uj.krakow.pl oraz na Facebooku.

Rejestracja na bieg: datasport.pl.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj