Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20201019

Tydzień mózgu 2020 [ONLINE]

Data: 19.10.2020 - 24.10.2020
Organizator: Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, Zakład Biologii i Obrazowania Komórki UJ, Zakład Biochemii Mózgu Instytutu Farmakologii im. Jerzego Maja PAN, Komitet Neurobiologii PAN, Centrum Promocji i Komunikacji UJ (Cafe Nauka)
Tydzień mózgu 2020 [ONLINE]

Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu, która została przeniesiona z pierwotnego, wiosennego terminu, na październik 2020 roku, odbędzie się w formie zdalnej pod hasłem "Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku".

Wykłady będą transmitowane na Facebooku Cafe Nauka i YouTubie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Link będzie zamieszczony także na stronie: ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod informacją dotyczącą danego wykładu w dniu podanym na początku akapitu z informacją o wykładzie.

Osoby pragnące zadać pytania dotyczące konkretnego wykładu, mogą to zrobić wysyłając je w dniu emisji wykładu do godz. 20:00 na adres: biuro@ptpk.org, podając swoje imię i nazwisko (fikcyjne lub prawdziwe) i tytuł wykładu. Odpowiedzi będą opublikowane po przesłaniu ich przez wykładowcę, do których link zamieszczony zostanie na stronie ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod linkiem do wykładu w możliwie najkrótszym czasie.

W tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy na sześć wykładów prowadzonych przez znamienitych specjalistów z dziedziny neurologii: 

  • dr hab. Martę Obarę-Michlewską (Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego PAN, Warszawa), 
  • prof. dr hab. Jolantę Barańską (Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Warszawa), 
  • dr. hab. Grzegorza Kreinera (Zakład Biochemii Mózgu, Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN, Kraków), 
  • dr Joannę Chłopicką (Zakład Bromatologii, Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński, Kraków), 
  • dr hab. Małgorzatę Zawadzką (Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, Warszawa),
  • dr hab. Małgorzatę Kossut (Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego, PAN, Warszawa).

Wstęp do wykładów i prowadzenie dyskusji: prof. dr hab. Elżbieta Pyza (Zakład Biologii i Obrazowania Komórki Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych UJ) i prof. dr hab. Irena Nalepa (Zakład Biochemii Mózgu, Instytut Farmakologii im. J. Maja PAN).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj