Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210520

Zarządzanie zasobami nauki i dydaktyki w otwartym dostępie

Data: 20.05.2021 - 21.05.2021
Organizator: Biblioteka Jagiellońska
Kontakt: konferencja@otwartanauka.eu
Witryna internetowa: https://otwartanauka.eu
Zarządzanie zasobami nauki i dydaktyki w otwartym dostępie

Biblioteka Jagiellońska zaprasza na ogólnopolską konferencję „Zarządzanie zasobami nauki i dydaktyki w otwartym dostępie - standardy, narzędzia, dobre praktyki”, która odbędzie się w formule zdalnego dostępu, za pośrednictwem platformy streamingowej. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do pracowników naukowych, doktorantów, studentów, bibliotekarzy i przedstawicieli instytucji działających w obszarach związanych z sektorem nauki.

Celem konferencji jest ukazanie aktualnego stanu wiedzy o otwartości w nauce i dydaktyce oraz zwrócenie uwagi na znaczenie tematu w perspektywie długoterminowej. Znawcy przedmiotu, badacze i praktycy, skierują uwagę na wybrane prawne, organizacyjne, ekonomiczne i techniczne zagadnienia zarządzania cyfrowymi zasobami naukowo-dydaktycznymi. Podjęte zostaną również tematy kompetencji menadżerów cyfrowych kolekcji oraz perspektyw i przeszkód w realizacji idei otwartej nauki.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Repozytorium otwartego dostępu do dorobku naukowego i dydaktycznego UJ. Więcej szczegółów na stronie konferencji.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj