Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210920

IV konferencja Ars Docendi

Data: 20.09.2021 - 21.09.2021
Organizator: Biuro Doskonalenia Kompetencji Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ
IV konferencja Ars Docendi

Konferencja "Ars Docendi - wsparcie potencjału dydaktycznego nauczycieli akademickich i doktorantów" odbędzie się online w dniach 20-21 września 2021 r. Organizatorzy zapraszają do udziału osoby zainteresowane budowaniem kultury jakości w szkołach wyższych, profesjonalizacją roli nauczyciela akademickiego, rozwojem kompetencji dydaktycznych pracowników uczelni.

To już IV edycja tego cyklicznego spotkania osób zajmujących się w swej praktyce dydaktyką akademicką oraz zainteresowanych współtworzeniem kultury jakości w szkolnictwie wyższym. Tegoroczna konferencja poświęcona będzie zwłaszcza rozmowie – wraz z zaproszonymi ekspertami zagranicznymi – na temat doskonalenia kompetencji dydaktycznych, w tym również wymianie doświadczeń i metod wypracowanych w realiach nauczania na odległość.

W tegorocznej edycji wydarzenia uczestnicy zastanowią się m.in. nad tym, czego uczy nas doświadczenie zdalnego nauczania podczas pandemii. Przewidywane są prezentacje w trzech grupach tematycznych:

  • Zdalne i stacjonarne doskonalenie kompetencji dydaktycznych kadry akademickiej. Doświadczenia polskie i zagraniczne;
  • Dobre praktyki zdalnego nauczania studentów. W poszukiwaniu inspiracji;
  • Czego zdążył nas nauczyć wyjątkowy czas pandemii? Badania i wnioski dla edukacji przyszłości.

Wykłady plenarne w języku angielskim wygłoszą zaproszeni goście:

  • dr Natasa Brouwer, Uniwersytet Amsterdamski: "The power of online teaching",
  • Ine Noben i Rick Huizinga, Uniwersytet w Groningen: "Lessons Learned: making sense of teachers' learning experiences in a professional development programme".

Organizatorzy zachęcają zarówno do zgłaszania propozycji komunikatów ustnych oraz plakatów, a także warsztatów dla uczestników obrad, jak i do rejestracji na konferencję zainteresowanych nią słuchaczy.

Terminy zgłoszeń: 4 maja (referat) / 14 czerwca (plakat) / uczestnictwo bez wystąpienia: do 10 września.

Informacje o idei konferencji, jej programie i Komitecie Naukowym, a także o terminach zgłoszeń i aktualności  publikowane są na stronie arsdocendi.uj.edu.pl/doskonalenie/konferencja.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj