Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210917

Trwają zapisy na medyczny hackathon "Hack4Med"

Data: 17.09.2021 - 15.10.2021
Miejsce: Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy ulicy Jakubowskiego 2.
Organizator: Szpital Uniwersytecki w Krakowie wraz z firmą Codete
Witryna internetowa: https://www.hack4med.com
Trwają zapisy na medyczny hackathon "Hack4Med"

"Hack4Med" to pierwszy w historii hackathon organizowany przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Wydarzenie połączy rywalizację specjalistów IT z ekspertami od medycyny, w wyniku czego może powstać innowacyjne narzędzie do walki z COVID-19. "Hack4Med" odbędzie się w weekend 16 - 17 października 2021 r. w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ulicy Jakubowskiego 2.

 

Nazwa hackathon powstała z połączenia dwóch słów oznaczających hakowanie i maraton. Kryje się za nią wydarzenie, podczas którego programiści i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania – w krótkim czasie, najczęściej podczas 24-godzin – stają w szranki, by zaproponować jak najlepsze rozwiązanie przedstawionego problemu.

Organizowany przez Szpital Uniwersytecki "Hack4Med" to pionierski w Polsce i jeden z pierwszych w Europie hackathon, który umożliwi uczestnikom pracę koncepcyjną na realnych, zanonimizowanych danych medycznych pacjenta. Celem pierwszej edycji będzie stworzenie innowacyjnego narzędzia, które pozwoli na automatyzację predykcji ryzyka COVID. Będzie to tzw. "kalkulator ryzyka covidowego", który ma stanowić realne wsparcie dla personelu medycznego.

- Dajemy uczestnikom możliwość zapisania się w historii nie tylko programowania, ale i medycyny, poprzez stworzenie innowacyjnego rozwiązania, które będzie mogło zostać realnie wykorzystane w walce z Covid-19 w Szpitalu Uniwersyteckim. Dzięki wypracowanej przez nich nowoczesnej technologii lekarze będą mogli ocenić ryzyko związane z przebiegiem choroby u swoich Pacjentów, a dzięki temu być może zapobiec jej katastrofalnym skutkom – podkreśla Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Na uczestników rywalizacji czekają trzy zadania z łączną pulą nagród 100 tysięcy złotych. Wydarzenie jest bezpłatne, a proces rekrutacyjny otwarty dla wszystkich związanych z branżą IT. Do finału konkursu zakwalifikuje się 25 najlepszych zespołów (maksymalnie po 5 osób w zespole) - w sumie ponad 120 wysokiej klasy specjalistów od przetwarzaniach danych, IT, analityków oraz programistów.

Wśród jury i mentorów konkursu zasiadają specjaliści w dziedzinach programowania, data science i sztucznej inteligencji oraz przedstawiciele Szpitala Uniwersyteckiego z zakresu różnych specjalizacji medycznych, którzy na co dzień pracują z Pacjentami chorującymi na COVID-19.

Zainteresowani rywalizacją w Hackathonie "Hack4Med" mogą zarejestrować swój udział na stronie: www.hack4med.com.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj