Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kalendarz

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210920

Camera Jagellonica 2021. Konkurs fotograficzno - filmowy

Data: 20.09.2021 - 31.10.2021
Organizator: Biuro Prasowe UJ
Kontakt: camera.jagellonica@uj.edu.pl
Camera Jagellonica 2021. Konkurs fotograficzno - filmowy

Trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu Camera Jagellonica. Piąta odsłona tej uniwersyteckiej inicjatywy to nowe kategorie konkursowe, ale również zmagania w tych już dobrze znanych i lubianych. W tym roku po raz pierwszy pojawia się możliwość przygotowania także krótkich materiałów wideo.

Oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace o tematyce ekologicznej (kategoria "Była sobie Ziemia"). Zupełną nowością Camery Jagelloniki w tym roku jest możliwość przygotowania krótkich materiałów wideo. A zatem wychodzimy poza ramy kliszy fotograficznej i pokazujemy życie UJ w sześćdziesięciosekundowych filmikach.

Ideą konkursu jest zintegrowanie środowiska akademickiego, przybliżenie historii uczelni oraz  pokazanie aktualnych przedsięwzięć. Stąd też do przesyłania fotografii oraz materiałów wideo zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów oraz sympatyków Uniwersytetu.

Poprzez prace konkursowe chcemy pokazać, że Uniwersytet Jagielloński to nie tylko najstarsza uczelnia w Polsce, ale także miejsce, gdzie można realizować swoje pasje oraz poznać niezwykłych ludzi.

W każdej z kategorii Jury składające się z profesjonalnych fotografów oraz teoretyków fotografii i sztuk audiowizualnych wybierze zdjęcie zwycięskie oraz przyzna jedno wyróżnienie. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć rektor UJ prof. Jacek Popiel wytypuje jedno, którego autorowi przyzna Nagrodę Specjalną. Podobnie będzie w przypadku filmów wideo. W tym roku wartość nagrody specjalnej to aż 2500 zł.

Konkurs ma trzy etapy:

  • I etap – nadsyłanie zgłoszeń – 20.09.2021 – 31.10.2021
  • II etap – ocena nadesłanych zdjęć przez jury – 1.11.2021 – 10.11.2021
  • III etap – wernisaż, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród – 24.11.2021

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj